Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Oloupil ženu o kabelku

Kriminalisté z pražské Palmovky během krátké chvíle dopadli muže, který oloupil na ulici šedesátiletou ženu o kabelku. 

Kriminalisté z Pražské Palmovky se od úterý 18. října zabývali loupežným přepadením, kdy si muž krátce před osmou hodinou večer, u východu metra Hloubětín, vyhlédl šedesátiletou ženu, kterou ve vedlejší ulici oloupil o kabelku. Nejprve počkal, až se žena bude na ulici nacházet sama, přiběhl k ní zezadu a i přesto, že se poškozená bránila, vytrhl ji kabelku z ruky. Následně z místa i s lupem utekl.

Kriminalisté operativním šetřením velmi rychle vypátrali totožnost a úkryt podezřelého za šest dní si pro něj přišli do chatové oblasti v Berouně. Za užití donucovacích prostředků ho omezili na osobní svobodě a převezli na policejní služebnu. V minulosti se jednadvacetiletý dopouštěl majetkové trestné činnosti, kdy se v chatové oblasti vloupával sousedům do obydlí.

Kriminalisté jednadvacetiletého mladíka obvinili ze spáchání trestného činu loupež, za což mu v případě odsouzení hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi. Policejní komisař podal státnímu zástupci podnět k podání návrhu na jeho vzetí do vazby, který soud akceptoval.

por. Mgr. Violeta Siřišťová – 7. 11. 2022

vytisknout  e-mailem