Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Nepozornost zabíjí

Policisté dohlíželi na bezpečný odjezd na prázdniny. 

V průběhu prvního prázdninového víkendu proběhla také v Praze dopravně bezpečnostní akce, která je součástí kampaně České asociace pojišťoven a oddělení BESIP Ministerstva dopravy ČR „NEPOZORNOST ZABÍJÍ".

Na dvou stanovištích se dopravní policisté spolu s preventisty a koordinátorem BESIPU při kontrolách motoristů zaměřili na častou příčinu dopravních nehod, kterou je  - nevěnování se řízení. Nejčastější formou je telefonování či psaní sms zpráv. Podobně nebezpečné může být také ovládání navigace za jízdy či konzumace jídla a pití při řízení, Veškerá činnost, při které řidič nesleduje provoz a nemá ruce na volantu, představuje vždy vážné nebezpečí. Během této akce však policisté zjistili pouze drobné nedostatky v podobě chybějících dokladů, dva motoristé neměli zapnuté bezpečnostní pásy a jeden řidič vyrazil s vozidlem s propadlou „technickou“. 

V období od 29. června – do 1. července policisté v rámci dohledu nad bezpečností a plynulostí silničního provozu na území Prahy zkontrolovali 1423 motoristů a zjistili 334 dopravních přestupků. V 8 případech to bylo právě telefonování za jízdy, 122 řidičů překročilo povolenou rychlosti, 17 řidičů nebylo připoutaných bezpečnostním pásem. V 18 případech vyrazili motoristé na zpoplatněné komunikace bez dálniční známky. U 6 motoristů bylo zjištěno řízení pod vlivem alkoholu a 4 motoristé řídili pod vlivem návykové látky.

por. Bc. Ladislav Beránek – 2. 7. 2018

Odkazy do noveho okna

Nepozornost zabíjí 1

Nepozornost zabíjí 1 

Detailní náhled

Nepozornost zabíjí 3

Nepozornost zabíjí 3 

Detailní náhled

Nepozornost zabíjí 4

Nepozornost zabíjí 4 

Detailní náhled

Nepozornost zabíjí 5

Nepozornost zabíjí 5 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem