Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Nedělní fotbalové utkání mezi celky SK Slavia Praha a FC Baník Ostrava

Pražská policie přijala v souvislosti s nedělním fotbalovým utkáním mezi mužstvy SK Slavia Praha a FC Baník Ostrava bezpečnostní opatření. 

Na tomto opatření se bude podílet několik stovek policistů z pořádkové, kriminální, dopravní a cizinecké služby, antikonfliktního týmu, speciální a krajské pořádkové jednotky a v neposlední řadě i policisté se psy. Policisté budou v rámci opatření dohlížet nejen na ochranu veřejného pořádku, ale také na bezpečnost a plynulost silničního provozu. Situaci bude monitorovat i policejní vrtulník. Policisté již v průběhu dne budou monitorovat pohyb hostujících fanoušků na území metropole a zajišťovat jejich doprovod ke stadionu. 

V rámci dohledu nad silničním provozem a veřejným pořádkem budou policistům pomáhat i strážníci Městské policie hlavního města Prahy. Při přípravě bezpečnostních opatření pražská policie úzce spolupracuje nejen s pořadateli, ale i s ostatními subjekty, kterých se opatření dotkne.

Nutno také zmínit, že parkovací kapacity kolem stadionu jsou omezené, proto prosíme návštěvníky fotbalového utkání, aby nechali svá vozidla doma a v co největší možné míře využili městskou hromadnou dopravu nebo vlak. Před začátkem utkání a po jeho skončení se budou v okolí s velkou pravděpodobností tvořit kolony, které budou na místě usměrňovat policisté z oddělení řízení dopravy.

por. Mgr. Violeta Siřišťová - 4. 11. 2022

vytisknout  e-mailem