Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Loupež v parku - aktualizace

Kriminalisté hledají dva muže, kteří v parku na Žižkově přepadli a oloupili muže. 

V neděli 5. května okolo 19. hodiny oloupili dva pachatelé poškozeného v parku na Vítkově o peněženku a způsobili mu škodu téměř pět tisíc korun. Muži se s poškozeným seznámili na lavičce a začali si s ním povídat. Pak ho pod záminkou sexu vylákali stranou, kde na něj zaútočili. Jeden ho chytil do kravaty a druhý mu z tašky odcizil peněženku s platebními kartami, penězi a doklady. Pak pachatelé z místa utekli směrem na Žižkov. Útočníci při přepadení mluvili slovensky.

Případem se začali zabývat kriminalisté, kteří zjistili, že podezřelí muži použili uloupenou platební kartu a ve večerce udělali nákup za několik stokorun. Jelikož je při nákupu zachytily kamery, tak nyní známe jejich podobu a pátráme po jejich totožnosti. Jestliže je někdo poznává, ať se ozve na linku 158.

Případ je prošetřovaný pro podezření ze spáchání trestného činu loupež, za což v případě dopadení a odsouzení hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi.

por. Bc. Jan Daněk – 21. 5. 2019

Aktualizace: Po zveřejnění případu v médiích se nám ozval oznamovatel, který poznal jednoho z podezřelých mužů na záběrech, sdělil nám jeho totožnost a místo pobytu. Kriminalisté ho v minulých dnech zadrželi a zahájili s ním trestní stíhání pro trestný čin loupež a dali podnět na jeho vzetí do vazby, což soud akceptoval.

Kriminalisté již tak znají totožnost druhého podezřelého, který byl vyhlášen do celostátního pátrání. Jestliže někdo ví, kde se nachází, ať kontaktuje linku 158.

Děkujeme všem, kteří pátrání věnovali pozornost!

por. Bc. Jan Daněk – 19. 8. 2019

Odkazy do noveho okna

Podezřelý

Podezřelý 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem