Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Loupež a znásilnění - aktualizace II

Kriminalisté hledají muže, který je podezřelý z loupeže a znásilnění šestapadesátileté ženy v parku na Proseku. 

Kriminalisté třetího policejního obvodu pracují na objasnění případu loupeže a znásilnění, který se stal 25. prosince v půl sedmé ráno v parku na Proseku v Praze 9. Poškozená cizinka, která přicestovala do Prahy na návštěvu za svým synem, jela z nádraží Smíchov do hotelu na Prosek. Když přestupovala na Palmovce a vyhledávala autobusový spoj v jízdním řádu, tak k ní přišel neznámý muž a nabídl jí pomoc. Zeptal se jí, kam cestuje a že není problém, aby ji doprovodil až k hotelu, který hledala. S tím žena souhlasila a nechala se metrem a autobusem doprovodit na Prosek, odkud pokračovali pěšky přes park u ulice Na Jetelce. Tam muž vytáhl nůž a chtěl po poškozené peníze. Ty mu ve strachu o svůj život dala, kdy se jednalo o několik desítek dolarů. Tím ale pachatel neskončil, přiložil jí nůž pod krk a na lavičce si vynutil orální sex. Následně z místa činu utekl.

V rámci vyšetřování případu kriminalisté zajistili kamerové záznamy podezřelého muže z metra, jak doprovázel poškozenou. Jestliže muže, který byl snědé pleti, ve věku okolo 40 let, vysoký asi 170 cm a měl silnější postavu, někdo poznává, ať se ozve na linku 158. Muž měl poškozené také říci, že pochází ze Slovenska, ale od dětství žije v České republice.

V případě dopadení a odsouzení pachateli za trestný čin loupež a znásilnění hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi.

kpt. Jan Daněk – 5. 1. 2020

Aktualizace: Po zveřejnění případu se ozvalo několik lidí, kteří muže na záběrech poznali. Díky tomu ho kriminalisté ztotožnili a nyní po něm pátrají. Jedná se několikrát soudně trestaného osmatřicetiletého muže, který může být ozbrojený a nebezpečný, proto před ním varujeme. V minulosti byl odsouzený za násilnou trestnou činnost.

Hledaný by se mohl pohybovat po Praze, je bez finančních prostředků a před policií se skrývá.

Jestli ho někdo uvidí, ať je obezřetný a ihned volá linku 158.

Za zveřejnění pátrání všem děkujeme!

kpt. Jan Daněk – 6. 1. 2020

Aktualizace II: Hledaný muž byl dnes dopoledne dopaden ve Střelničné ulici v Praze 8 díky oznamovateli, který ho poznal na fotografii v médích. Muže zadrželi policisté z místního oddělení Vysočany a předali ho kriminalistům. Při výslechu se pak k činu doznal.

Nyní s ním budou provedeny standardní úkony trestního řízení a podán podnět na jeho vzetí do vazby.

Děkujeme všem, kteří pátrání věnovali pozornost a přispěli tak k jeho dopadení.

kpt. Jan Daněk – 7. 1. 2020

vytisknout  e-mailem