Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Krádež zlatého řetízku

Kriminalisté pátrají po dvou mužích, kteří odcizili ze zlatnictví na Václavském náměstí zlatý řetízek v hodnotě osmdesáti tisíc korun. 

Jako běžný zákazník se zprvopočátku tvářil neznámý muž, který 8. října vstoupil, krátce po šestnácté hodině, do zlatnictví na Václavském náměstí v centru Prahy. Předstíral, že si chce koupit nějaký klenot a ochotný prodavač mu předkládal vystavené zboží. V momentě, kdy se prodavač otočil pro další vystavený kus, neznámý muž využil jeho chvilkové nepozornosti, sebral z pultu zlatý řetízek v hodnotě osmdesát tisíc korun a z prodejny rychle utekl.

V rámci vyšetřování případu kriminalisté z 3. oddělení Prahy I zajistili několik kamerových záznamů, na kterých je zachycena jak samotná krádež, tak útěk pachatele. Prověřováním současně zjistili, že neznámý muž po odcizení šperku, utíkal přes Václavské náměstí, kde se k němu přidal druhý muž a pak společně pokračovali do budovy Hlavního nádraží, kde nastoupili do metra. Kriminalistům se je do současné chvíle, za využití všech operativně pátracích prostředků,  nepodařilo vypátrat a tak se obracejí na širokou veřejnost se žádostí o pomoc.

Samotný pachatel měl na sobě v době krádeže tmavou bundu, pod ní bílé tričko, riflové kalhoty světle modré barvy a přes rameno měl pověšenou pánskou kabelu hnědé barvy. Byl holohlavý a na krku měl zezadu výrazné tetování. Během útěku si sundal bundu, kterou nesl jeho spolupachatel, který měl na sobě černou mikinu a světlé kalhoty. Na záběrech je také zřejmé, že pachatel má obě dvě ruce potetované na předloktí.

Pokud muže na kamerových záznamech poznáváte, nebo máte jakékoliv informace, které by vedly k jejich vypátrání, kontaktujte linku 158, nebo se obraťte na kteroukoliv služebnu PČR.

Pachatelům hrozí v případě dopadení a odsouzení za trestný čin krádež až dva roky za mřížemi.

nprap. Richard Hrdina – 19. října 2021

Odkazy do noveho okna

podezřelý

podezřelý 

Detailní náhled

tetování na krku!

tetování na krku! 

Detailní náhled

tetování na krku!

tetování na krku! 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem