Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Jízda pod vlivem alkoholu

Policejní zákrok odhalil u řidičky přes tři promile alkoholu, během kontroly pak ještě stačila narazit do policejního vozu. 

Včera nedlouho před osmnáctou hodinou kontaktoval řidič jedoucí po dálnici D1 ve směru do Prahy tísňovou linku 158 s tím, že před ním jedoucí řidič bílého Lexusu musí být podle stylu jízdy rozhodně pod vlivem alkoholu. Oznamovatel následně dodal, že vůz odbočil na Pražský okruh ve směru na letiště Václava Havla, kde se mu ztratil mezi dalšími vozidly. Na zmiňovanou komunikaci okamžitě vyrazilo několik policejních vozů, kdy jedna z hlídek vozidlo zahlédla a posléze zastavila. Provedená dechová zkouška u řidičky opakovaně ukázala přes tři promile alkoholu v dechu, ale to nebylo všechno. Dvaačtyřicetiletá řidička se v průběhu policejní kontroly rozhodla v jízdě pokračovat, šlápla na plyn a bez okolků vjela zpět na Pražský okruh. Policisté tak kontrolovanou museli po několika metrech zastavit podruhé. Zatímco jedna hlídka blokovala vůz zezadu, druhá zepředu, aby eliminovala případný další újezd. Řidička však svůj vůz nedobrzdila a do jednoho z policejních vozů narazila.

Následně byla zajištěna a převezena na policejní služebnu k dalším nezbytným úkonům, mimo jiné ji byl zadržen řidičský průkaz.

Případ je prověřován pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což hrozí až tříletý trest odnětí svobody.

por. Mgr. Jan Rybanský – 21. červen 2021

vytisknout  e-mailem