Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Incident mezi „pejskaři“

Policisté pátrají po muži, který v Čimickém háji napadl pěstmi dvě ženy. Znáte ho? 

Kriminalisté třetího policejního obvodu pracují od pátku 24. listopadu na objasnění případu napadení, který se odehrál kolem půl páté odpoledne v  Čimickém háji v Praze 8 u dolní hájenky. Jedna z poškozených zaslechla kňučet svého psa, proto se otočila a šla se podívat co se děje. Vedle něj stál cizí muž, a proto se ho zeptala, zdali mu něco neudělal.

Rozumné odpovědi se však nedočkala, muž ji nečekaně zasypal údery pěstí do obličeje, až spadla na zem. Stejně tak dopadla i její kamarádka, která se jí snažila bránit. I tu hrubián napadl a zbil.

Na celé věci je také zarážející to, že incidentu po celou dobu přihlíželo přibližně čtyř až šestileté dítě, které dle poškozených drželo na vodítku psa jménem Argo. Hledaný agresor toto děcko v průběhu incidentu několikrát vybízel, aby psa na napadené ženy pustilo. Dítě naštěstí pro poškozené, těchto příkazů neuposlechlo.

I tak obě ženy utrpěly zranění, se kterými musely být ošetřeny v nemocnici. První z napadených žen hledaný ublížil dokonce natolik, že musela na několik dnů zůstat v pracovní neschopnosti.

Kriminalisté, kteří na případu pracují, zpracovali identikit agresora, který je relevantní z šedesáti procent. Pokud muže na fotografii poznáváte, kontaktujte linku 158.

Poškozené hledaného popsaly jako muže ve věku 45 – 50 let, vysoké, štíhlé, cca 178 až 180 cm vysoké postavy. Muž je světlé pleti a má hnědé, přibližně dva milimetry dlouhé vlasy.

V době incidentu měl být hledaný oblečen do bundy typu „BOMBER“ barvy khaki, tmavých kalhot s páskem a sportovních bot.

Případ je prošetřovaný pro podezření ze spáchání trestných činů ublížení na zdraví a výtržnictví. V případě dopadení a odsouzení hrozí podezřelému až tříletý pobyt za mřížemi.

por. Mgr. Jan Rybanský - 20. prosince 2017

Doplnění 23. 12. 2017

Na základě pátrací relace, zveřejněné i prostřednictvím médií, se hledaný muž sám přihlásil policistům. Potvrdil, že byl popsaného incidentu účasten, ale z jeho úhlu pohledu se některé skutečnosti odehrály jinak, než bylo napadenými uvedeno. Zároveň policisty ujistil, že je připraven s nimi maximálně spolupracovat.

Dovolte mi také poděkovat všem médiím, která nám byla při pátrání po tomto muži nápomocna. Jednoznačně totiž přispěla k tomu, aby se hledaný dozvěděl, že po něm policisté pátrají, díky čemuž se mohl následně přihlásit, jak je shora uvedeno.

por. Mgr. Tomáš Hulan 23. 12: 2017

vytisknout  e-mailem