Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Hledáme výtržníky - AKTUALIZACE

Policisté prosí veřejnost o pomoc při ztotožnění třech podezřelých mužů, kteří se při fotbalovém utkání na stadionu Sparta dopustili výtržností. 

V neděli 18. srpna při fotbalovém utkání Fortuna ligy mezi celky AC Sparta Praha a FC Baník Ostrava neznámí pachatelé napadli údery a kopy pořadatelskou službu. K incidentu došlo po skončení utkání a při následném odchodu členů pořadatelské služby z tribuny v sektoru hostí.

Kriminalisté vyhodnotili kamerové záznamy a zajistili fotografie tří podezřelých, které v souvislosti s tímto případem hledáme. Pokud muže na fotografiích poznáte, ozvěte se prosím na linku 158.

Kriminalisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu výtržnictví, za což v případě dopadení a odsouzení hrozí trest odnětí svobody v délce až dva roky. Jeden z pořadatelů byl po napadení převezen k ošetření do nemocnice.

V souvislosti s tímto utkáním policie již na stadionu zadržela 7 ostravských fanoušků. V současné chvíli státní zástupkyně pro Prahu 7 podala návrh na jejich potrestání. V případě odsouzení hrozí šesti zadrženým za trestný čin výtržnictví trest odnětí svobody v délce až dvě léta. Poslednímu výtržníkovi, který se dopustil výtržnictví opakovaně, hrozí za tento trestný čin trest odnětí svobody v délce až tři léta.

https://www.policie.cz/clanek/zakrok-policie-na-stadionu-aktualita.aspx

pprap. Violeta Siřišťová – 13. září 2019

AKTUALIZACE

Díky zveřejnění fotografií v médiích se nám podařilo ztotožnit všechny tři vytržníky. Za spolupráci děkujeme.

pprap. Violeta Siřišťová - 17. září 2019

vytisknout  e-mailem