Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Hledáme svědka

Podezřelého z loupeže kriminalisté zadrželi během několika hodin. Teď hledáme svědka níže popsaného jednání. Přihlásí se nám? 

Deset minut po půlnoci devětadvacátého června přepadl na cestičce mezi ulicemi Volutová a Kodymova devětadvacetiletý muž mladou dívku.

Osmnáctiletá dívka něco takového nemohla absolutně čekat. Muž k poškozené totiž přistoupil zezadu, ve vteřině jí chytil kolem krku a povalil na zem. Dívka v tu chvíli začala křičet na celé kolo, což bylo pro muže impulsem jí bez sebemenších zábran několikrát udeřit pěstí do obličeje.

Surovec pak bezbrannou dívku oloupil o několik stokorun a z místa události utekl směrem ke stanici metra Hůrka.

Prošetřování této události si okamžitě převzali do své kompetence kriminalisté druhého oddělení druhého policejního obvodu. Ti začali okamžitě po hrubiánovi pátrat, k čemuž využili všech dostupných indicií a informací získaných jak na místě události, tak v blízkém okolí.

Díky tomu se jim o několik hodin později podařilo vypátrat a zadržet v oblasti Prahy 5 Košíře devětadvacetiletého muže. Ten je v tuto chvíli podezřelý z trestného činu loupež, za který mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na deset let.

Nicméně kriminalisté musí mít vždy každý delikt řádně prověřený, prošetřený a zadokumentovaný tak, aby případné sdělení obvinění mělo odpovídající relevanci. Proto se touto cestou obracíme na mladého muže, který v inkriminovanou dobu přijel metrem do stanice Hůrka.

Tento muž totiž s největší pravděpodobností potkal podezřelého, který v danou chvíli utíkal z místa činu. Za určitých okolností mohl být tento muž dokonce na dohled místa loupeže v době jejího spáchání, a tudíž by byl jednoznačně očitým svědkem.

Dohledat tohoto mladého muže se ale kriminalistům zatím nepodařilo. Proto ho nyní touto formou prosíme o to, aby se kriminalistům druhého oddělení druhého policejního obvodu přihlásil prostřednictvím linky tísňového volání, nebo na kterékoli policejní služebně.

Stejně tak apelujeme na známé či kamarády tohoto důležitého svědka. Pokud ho kdokoli znáte a jste s ním v přímém kontaktu, vyřiďte mu prosím, že kriminalisté potřebují jeho svědectví. Stejně tak můžete detektivům „pouze“ předat informace, kde dotyčný bydlí, nebo se pohybuje, a oni se s mužem spojí.

Za pomoc předem děkujeme.

por. Mgr. Tomáš Hulan 11. 7. 2018

vytisknout  e-mailem