Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Dopadení žháře

Osobní spor z minulosti dohnal třiatřicetiletého muže k šílené pomstě. Na zahradě rodinného domu zapálil auto a sám se přitom poranil na ruce. Kriminalisté z pražské Palmovky již muže dopadli a obvinili z trestného činu obecné ohrožení. 

Od začátku letních prázdnin se kriminalisté z Palmovky zabývali požárem vozidla v pražských Klánovicích. Podezřelý muž tam na zahradě rodinného domu zapálil dodávku, kterou nejprve polil hořlavou látkou a následně ji zapálil. Naštěstí byl požár brzo uhašen a nikomu se nic nestalo. Kriminalisté prověřováním tohoto případu, a i díky kamerovým záznamům zjistili, že požár byl úmyslně založen a podezřelý na místo činu přijel vozidlem atypické barvy. Kriminalisté disponovali pouze jedním kamerovým záznamem, na kterém byl zachycen průjezd vozidla a nezbývalo jim nic jiného než prověřit všechna vozidla tohoto typu a barvy v celé republice, kterých jsou dva tisíce. Operativním šetřením zjistili majitele auta a zároveň podezřelého a v pondělí si pro něj kolegové přišli do jeho místa bydliště v momentě, kdy šel zrovna venčit svého psa. Muže omezili na osobní svobodě a převezli na policejní služebnu. Při výslechu se třiatřicetiletý podezřelý kriminalistům k činu přiznal a sdělil jim, že vozidlo zapálil z důvodu osobních sporů z minulosti, které měl s majitelem vozidla.

Kriminalisté k případu zažádali o znalecké posudky z oboru požární ochrany a ekonomiky, kdy znaleckým zkoumáním zjistili, že požár vozidla se mohl rozšířit na vedlejší nemovitost a způsobit tím škodu za více než 18 milionů korun. Vzhledem k těmto skutečnostem policejní komisař muže obvinil ze spáchání trestného činu obecné ohrožení, za což mu v případě odsouzení hrozí až osmiletý pobyt za mřížemi.

por. Mgr. Violeta Siřišťová – 8. 11. 2022

Odkazy do noveho okna

foto vozidla

foto vozidla 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem