Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Distribuce pervitinu

Pražští kriminalisté dopadli dealera pervitinu, který zásoboval převážně uživatele na Černém Mostě v Praze 9. 

Kriminalisté z Prahy III, kteří se zabývají objasňováním drogové trestné činnosti, v minulých dnech realizovali akci pod krycím názvem „Eugen“. Na případu kriminalisté pracovali několik měsíců a zadrželi při něm jednatřicetiletého muže, který minimálně rok zásoboval uživatele pervitinu v Praze 9. Policisté dosud evidují více než šedesát případů prodeje, kdy muž za jeden gram drogy požadoval tisíc tři sta korun. Kriminalisté se však domnívají, že takovýchto prodejů mohlo být daleko víc.

Zadržení obviněného provedli kriminalisté přímo před jeho domem v sídlišti Černý Most, kde podezřelý bydlel a to po předchozím prodeji pervitinu koncovému uživateli. Následnou provedenou domovní prohlídkou kriminalisté zajistili předměty používané při páchání trestné činnosti, konkrétně drogy, váhu, obalový materiál, dále finanční hotovost a elektroniku.

Jednatřicetiletý muž, který byl již v posledních třech letech za stejnou trestnou činnost již odsouzen,  je v současné době obviněný ze spáchání trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, v případě odsouzení mu hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi. Trestní stíhání muže je vedeno na svobodě.

por. Mgr. Violeta Siřišťová – 2. 12. 2021

vytisknout  e-mailem