Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

AKTUALIZACE: Pobodání v metru. Hledáme svědky!!

Při potyčce bodl útočník poškozeného, poté mu ještě ukousl kus ucha. 

Kriminalisté druhého policejního obvodu pátrají po svědcích incidentu, který se stal v pátek 15. května, krátce po osmnácté hodině v jednom z vagonů metra, které jelo ve směru ze stanice Hůrka do stanice Lužiny. Dva muži mezi sebou měli nejprve slovní rozepři, ale poté došlo i k fyzickému napadení, které vygradovalo pobodáním jednoho z nich. Útočník bodl poškozeného nejprve do ruky a poté také do nohy. To ovšem zřejmě nestačilo a při pokračující šarvátce stihl poškozenému ukousnout ještě kus ušního boltce. Kriminalisté v současné chvíli znají totožnost obou mužů, ale chybí jim svědectví od cestujících, kteří byli incidentu přítomni.

Na přiložených videozáznamech je vidět, jak cestující vybíhají z vagónu, kde k napadení došlo, a přestupují do jiného. Touto cestou proto žádáme všechny občany, kteří incident viděli, aby neprodleně kontaktovali tísňovou linku 158. Jejich svědectví je pro kriminalisty v současné chvíli velmi důležité.

V případě odsouzení, hrozí útočníkovi, za trestný čin Těžké ublížení na zdraví, až desetiletý trest odnětí svobody.

por. Mgr. Hana Křížová, DiS. – 18. 5. 2020

AKTUALIZACE: Touto cestou bychom velmi rádi poděkovali médiím za zveřejnění výzvy. Díky medializaci se kriminalistům přihlásili svědci, kteří pomohli k objasnění celého případu. Útočník se nakonec ke všemu přiznal a nyní je již obviněný ze spáchání trestného činu Těžké ublížení na zdraví a také Výtržnictví. Během následujících hodin bude soud rozhodovat o jeho vzetí do vazby.  V případě odsouzení mu hrozí až desetiletý trest odnětí svobody. 

Kriminalisté však uvítají i další svědecké výpovědi. Pokud jste byli přítomni tomuto incidentu, neváhejte a kontaktujte tísňovou linku 158. 

por. Mgr. Hana Křížová, DiS - 20. 5. 2020

vytisknout  e-mailem