Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

"JÁ CHCI DOMŮ!"

        Kriminalita mladistvých a nezletilých má vzrůstající tendenci a stává se celospolečenským problémem. Jedním z důvodů proč tato problematika narůstá je i mylné povědomí této cílové skupiny, že jim vzhledem k jejich věku v podstatě nehrozí žádný trest za protiprávní jednání. 
        Cílem projektu je zvýšení právního vědomí, převzetí odpovědnosti za své chování, přiblížení možných postihů za protiprávní konání v rámci zákonných možností u cílové skupiny mladistvých a nezletilých. 
        Projekt navazuje na již zrealizované projekty „Nechte mě bejt“ a „Zpackané životy“, vytvořené ve spolupráci s preventivně informačním oddělením Krajského ředitelství policie hl. m. Prahy, Magistrátem hl.m. Prahy a MV ČR. Jedná se o poslední pokračování této trilogie zaměřené na prevenci páchaní trestných činů mladistvými a nezletilými pachateli. Tento díl vypovídá o spravedlivé odplatě a o trestu za provinění. Je o mladistvých delikventech, kteří končí ve výchovných ústavech i ve vězeních. Názorně ukazuje, čím vším musejí projít a jak těžký je návrat zpět do normálního života. Film chce zvýraznit okamžiky, které rozhodují o jejich dalším osudu, aby si každý mladý člověk uvědomil, co ho v takovém případě čeká a nebral své prohřešky na lehkou váhu.
        Projekt byl realizován z finančních prostředků v rámci Grantů hl. m. Prahy pro oblast prevence kriminality na rok 2009. Participujícími subjekty bylo Ministerstvo vnitra ČR a Česká televize.

vytisknout  e-mailem