Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

Spory až za hrob

LIBERECKO – O tom, že ani pietní místo nemusí být nevyhnutelně oázou klidu a smíření se přesvědčili jeho majitelé. 

Hřbitovy máme pochopitelně spojeny s poklidným místem „odpočinku“ zesnulých. Hroby a pietní místa obecně slouží především, avšak nikoli nevyhnutelně, jak je z tohoto případu bohužel zřejmé, k uctění památky nebožtíkům i vyjádření jisté formy solidarity a soustrasti pozůstalým. Jeden z hrobů v Liberci se však stal místem a prostředkem k zanechávání vzkazů také žijícím. hřbitov.jpg

Náhrobní kámen rodinného hrobu využil 62letý muž z Liberecka k prezentaci několika vzkazů svým rodinným příslušníkům. Absence komunikace a spory v rodině zašly tak daleko, že muž ve třech případech umístil na náhrobek vzkazy a urážky, kterými vyjadřoval nesouhlas s jednáním druhé části rodiny. Jako další zcela nevhodnou formu protestů a nesouhlasů s děním v rodině řešil muž také tím, že odstraňoval výzdobu hrobu, aby upřednostnil či zviditelnil výzdobu svou. To nepříjemně překvapilo a pohoršilo majitele hrobního místa a zbylé členy rodiny. Rozhodli se tedy opakující se případy ohlásit na policii.

V průběhu vyšetřování policisté sloučili tři případy přestupkového jednání v jeden, který překvalifikovali na pokračující přečin výtržnictví a zahájili trestní stíhání obviněného 62letého muže, kterému v případě odsouzení může hrozit trest odnětí svobody až na dvě léta.

 

7. ledna 2019
por. Bc. Vojtěch Robovský
KŘP Libereckého kraje, tiskový mluvčí

vytisknout  e-mailem