Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Spolupráce Policie ČR Jablonec nad Nisou a polské policie Jelení Hora

Již v červenci se v okrese Jablonec nad Nisou objeví společné hlídky českých a polských policistů. 

 
       V letošním roce byla zahájena spolupráce mezi Policií ČR a polskou policií. V rámci této spolupráce již proběhlo několik jednání na úrovni okresních ředitelství mezi jejich představiteli. Poslední schůzka se uskutečnila 26. června, kde byly již dohodnuty termíny společných hlídek, které budou vykonávat službu jak na území České republiky, tak i na území Polska v měsíci červenci.
      Spolupráce mezi oběma policiemi bude probíhat především po linii dopravní a pořádkové policie, která bude realizovaná vytvořením společných hlídek. Taková společná hlídka se bude pohybovat na území České republiky ve vozidle Policie ČR a na území Polska ve vozidle polské policie. Například v rámci dohledu nad silničním provozem tak pomohou polští policisté překonávat jazykovou bariéru při kontrolách polských řidičů, kteří se dopouštějí dopravních přestupků a odmítají komunikovat s českými policisty s tím, že jim nerozumí. V červenci se společné hlídky objeví i na stadionu Střelnice při mezinárodních fotbalových utkáních.
      Česká a polská policie připravuje samozřejmě i spolupráci mezi jednotlivými Společnými službami kriminální policie a vyšetřování.
      Spolupráce mezi jabloneckou policií a policií v Jelení Hoře je zatím na začátku, ale vzhledem k aktivnímu přístupu obou stran je velký předpoklad, že se bude plně rozvíjet a přispěje tím ke spokojenosti občanů obou států při jednání s příslušníky obou policií.
 
í

vytisknout  e-mailem