Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
podhomepage

Policie České republiky – Služba cizinecké policie

 

Společné cvičení psovodů a jejich čtyřnohých parťáků

Minulý týden proběhlo dvoudenní cvičení psovodů Ředitelství služby cizinecké policie a Armády České republiky zaměřené na vyhledávání výbušnin, které se uskutečnilo v Centru vojenské kynologie pod zámkem Grabštejn, ve Výcvikovém středisku služební přípravy Celní správy České republiky v Heřmanicích, na zimním stadionu v Liberci a v prostorách strojíren Praga Hrádek nad Nisou. 

Smyslem je výměna zkušeností mezi psovody a navázání nových vztahů, které jsou  nedílnou součástí takovýchto setkání. To je také důvodem, proč společná cvičení budou probíhat i v budoucnosti.

Psovodi Ředitelství služby cizinecké policie už v minulosti ukázali, že patří mezi špičku ve vyhledávání výbušnin. V roce 2019 obsadili na Policejním mistrovství České republiky  druhé a třetí místo. Sportovního klání se tehdy zúčastnili také psovodi Armády České republiky, Celní správy České republiky, Vězeňské služby České republiky a nechyběli ani kolegové ze zahraničí.

Již zanedlouho budou moci opět změřit své síly, tentokrát na 6. ročníku soutěže psovodů a služebních psů, které bude pořádat Ředitelství služby cizinecké policie ve dnech 2. – 6. května  2022  v Červené nad Vltavou.

kpt. Bc. Renata Grecmanová
tisková mluvčí
Ředitelství služby cizinecké policie

14. února 2022

Odkazy do noveho okna

1 Foto 1

1 Foto 1 

Detailní náhled

2 Foto 2

2 Foto 2 

Detailní náhled

3 Foto 3

3 Foto 3 

Detailní náhled

4 Foto 4

4 Foto 4 

Detailní náhled

5 Foto 5

5 Foto 5 

Detailní náhled

6 Foto 6

6 Foto 6 

Detailní náhled

7 Foto 7

7 Foto 7 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem