Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihočeského kraje

Společné česko- rakouské hlídky policie zvyšují bezpečnost v příhraničním regionu

J.Hradec–Slavonice -Jihočeská policie ve spolupráci se Zemskou policií Dolního Rakouska pokračuje v realizaci malých projektů.  

            Vstup České republiky do Schengenského prostoru přinesl odstranění kontrol na vnitřních hranicích jednotlivých členských států. Pro zachování bezpečnostních standardů členských států Schengenského prostoru jsou na vnitřních hranicích prováděna tzv. „ kompenzační opatření“.   Mezi tato opatření patří např. také provádění společných česko – rakouských policejních hlídek, které jsou zaměřeny na ochranu veřejného pořádku a bezpečnosti v příhraničních oblastech, potírání přeshraniční kriminality či posílení policejní spolupráce v příhraničních oblastech.
 
           Dne 12. a 13. října 2011 proběhl v penzionu Bejčkův mlýn ve Slavonicích na Jindřichohradecku seminář, jehož cílem bylo  prohloubení znalostí jihočeských i dolnorakouských policistů, kteří se na společných hlídkách podílejí.
 
          Policisté byli  proškoleni ke znění bilaterálních smluv o policejní spolupráci mezi Českou a Rakouskou republikou a potřebných právních předpisů České a Rakouské republiky v souvislosti s výkonem společných hlídek, ke kontrole cestovních a jiných dokladů, ale také zde byly prezentovány základní odlišnosti v právní úpravě obou státu nebo kompetencí či organizace policie.
 
           
  Seminář byl realizován v rámci   společného projektu jihočeské a dolnorakouské policie „Společně  pro bezpečný region Jižní Čechy  - Dolní Rakousko“ a spolufinancován ze zdrojů Evropské unie z Fondu malých projektů spolupráce Jižní Čechy - Dolní Rakousko - Horní Rakousko v rámci Operačního programu Cíl 3, Evropská územní spolupráce Rakousko – Česká republika 2007 - 2013.
 
 
 por. Mgr. Bc. Hana Millerová, pcrjhtm@mvcr.cz
18. října 2011
 
 

 

vytisknout  e-mailem