Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Společná vyjížďka pod vlivem

LETOHRAD – Každý ví, že alkohol a marihuana za volant nepatří, ale málokdo si uvědomuje, že totéž platí i pro cyklisty a uživatele koloběžek. 

Pozornost policistů oddělení hlídkové služby na sebe včera v noci přilákali dva muži, kteří projížděli ulicemi Letohradu na jízdním kole a elektrokoloběžce bez předepsaného osvětlení. Muži ve věku 31 let upozornili nedostatečnou výbavou dopravních prostředků. Během silniční kontroly dle jejich chování padlo podezření na alkohol, proto policisté přistoupili k dechové zkoušce. Cyklistovi naměřili 1,66 promile alkoholu v dechu a jeho kamarádovi na koloběžce dokonce o 0,2 promile více. Tím výčet jejich prohřešků nekončí. Positivní byl u obou test na přítomnost omamných a psychotropních látek, konkrétně na marihuanu. Dle slov mužů jsou oba jejími pravidelnými uživateli a při posezení v restauraci si před jízdou také připili na zdraví několika sklenicemi piva.

Jelikož se odmítli podrobit odběru krve v Orlickoústecké nemocnici, hrozí jim ve správním řízení pokuta do výše až 50 000 korun.

19. května 2022
prap. Bc. Daniela Mauerová
tisková mluvčí Policie Pardubického kraje

vytisknout  e-mailem