Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství Zlk

Policie České republiky – KŘP Zlínského kraje

Spletl si balkon

UHERSKOHRADIŠŤSKO: Dobýval se za milou, ale spletl si balkon.  

 

Sdělením podezření ze spáchání dvou trestných činů dnes pokračovalo noční vyhrožování a dobývání, kterého se v sobotu 15. prosince dopustil sedmadvacetiletý muž. Ten v průběhu sobotního večera několikrát v SMS zprávách a pak také přímo v telefonních hovorech vyhrožoval své bývalé přítelkyni. Hrozil jí jak těžkým ublížením na zdraví a pokud za ním nepřijde, tak nakonec prý podřeže jak ji, tak její matku. Rozlícený muž se vydal uherskohradišťskými ulicemi k domu mladé ženy, kde se začal sápat k ní do bytu.

Slečna ale bydlí v prvním nadzemním podlaží, tak se tam mladík sápal po balkonech. Když už byl v prvním patře na balkoně, dal ránu do prosklených dveří. Dveře otevřela překvapená starší žena. Té se najednou z balkonu snažil do bytu dostat neznámý muž. V zápětí přišel její manžel, který mu bránil ve vstupu do bytu, ale mladík se stále domáhal své přítelkyně. Na to mu manželé řekli, že si spletl balkon! Mladý muž se přestal tlačit do jejich bytu a přelezl na vedlejší balkon. Tam odstranil síťku proti hmyzu a začal kopat do dveří. Po chvíli toho nechal, seskočil z balkonu na zem a šel před dům. Tam uviděl svou bývalou milou, která se vracela domů. Doběhl ji a zezadu chytil kolem pasu. To už na místo přijížděla hlídka hradišťských strážníků, následovaná policejní hlídkou. Při zadržení museli policisté použít hmaty a chvaty a také pouta. Zadrženého muže policisté eskortovali do policejní cely.

Dnes mu policisté sdělili podezření ze spáchání trestného činu porušování domovní svobody ve stadiu pokusu a z nebezpečného vyhrožování, za což tomuto sedmadvacetiletému muži z Uherského Hradiště hrozí až tři roky vězení.


 

18. prosinec 2012, por. Mgr. Aleš Mergental

vytisknout  e-mailem