Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Splašený mustang

HRADECKO - Muž neukočíroval svůj narozeninový dárek. 

V neděli 24.3. krátce před 16. hodinou byla hlídka dopravních policistů vyslána k nehodě dvou osobních vozidel, ke které došlo v Hradci Králové na křižovatce ulic Akademika Bedrny a Pilnáčkova (světelná křižovatka k OBI). Na místě, kde naštěstí nebyl nikdo zraněn, byla dvě havarovaná osobní vozidla Ford Mustang a Renault Mégane a poražená dopravní značka.
Policisté oba přítomné řidiče podrobili dechové zkoušce. Pětapadesátiletý řidič megana měl zkoušku negativní, ale 50letý řidič mustangu pozitivní. Jeho zkouška ukázala výsledek přes půl promile alkoholu v dechu. U tohoto muže policisté navíc zjistili, že nikdy nebyl držitelem žádného řidičského oprávnění a že má soudem omezenou svéprávnost (na jakou oblast se teprve zjišťuje).
Šetřením a hlavně z poskytnutého kamerového záznamu policisté zjistili, že řidič mustangu divoce vyjel z ulice Pilnáčkova do křižovatky na červený signál, vjel do trasy meganu, který se rozjížděl na zelenou a aby se vyhnul střetu, musel prudce zabrzdit.
Nepřizpůsobením rychlosti dostal mustanga do přetáčivého smyku, kdy ve směru do centra města najel na travnatý ostrůvek, kde porazil dopravní značku "Zákaz vjezdu cyklistům". Následně se ve smyku otočil zpět do směru na Věkoše a zezadu narazil do megana, jehož řidiče předtím omezil při průjezdu křižovatkou. 
Z šetření následně vyplynulo, že muž měl ke svým padesátinám obdržet zážitkovou jízdu sportovním vozidlem jako spolujezdec. Před domluveným srazem na BČS OMV si měl dát k obědu pivo a panáka rumu. Jelikož mu prý bylo nabídnuto řídit auto, sedl za volant.
Padesátník se dopustil hned 4 přestupků najednou - jízda na červenou, nepřizpůsobení rychlosti, jízda bez řidičského oprávnění a alkohol za volantem. Zda se ještě někdo další dopustil nějakého protiprávního jednání je předmětem dalšího šetření.
Na meganu byla odhadnuta škoda na 50 tisíc a na mustangu 200 tisíc korun.

por. Iva Kormošová
26.3.2024, 9.30

Odkazy do noveho okna

HK

Ak. Bedrny 24.3. 

Detailní náhled

HK

Ak. Bedrny 24.3. 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem