Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Speed Marathon 2023

MĚLNICKO – Výsledky dopravně bezpečnostní akce. 

V pátek  21. dubna 2023 se mělničtí dopravní polici zapojili do celoevropské dopravně bezpečnostní akce s názvem SPEED MARATHON 2023.

I přes rozsáhlou medializaci a uveřejnění míst, kde budou policisté měřit, se našly desítky hříšníků, kterým policisté udělili pokutu. Mělnické hlídky během páteční akce zaznamenaly 18 řidičů , kteří překročili nejvyšší povolenou rychlost. Pouze dva z nich oznámily k vyřešení příslušnému správnímu orgánu,16 vyřešily na místě udělením pokuty v příkazním řízení.

Policisté na Mělnicku využívali k měření laserový radar a silniční radarový rychloměr instalovaný v osobním vozidle Škoda .

Policisté se samozřejmě zaměřili i na dodržování ostatních pravidel v silničním provozu. Zkontrolovali celkem 95 motorových vozidel.
V průběhu celodenní dopravní akce bylo zjistili 31 přestupků, z toho 28 jich vyřešili na místě a 3 předali příslušnému správnímu orgánu. Dalšími přestupky, které policisté řešili, byl například špatný technický stav vozu nebo  nepoužití bezpečnostních pásů.

Cílem Speed Marathonu je především přimět občany dodržovat stanovené rychlostní limity a tím snížit rizikové situace, které mohou zapříčinit různé kolize, ale i tragické dopravní nehody.

Krajské výsledky

Celorepublikové výsledky

por. Mgr. Markéta Johnová
24.4.2023

vytisknout  e-mailem