Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

Speciální kontrola dodržování rychlostních limitů

KRAJ – Policisté pokračují v kontrolách dodržování rychlostních limitů. 

Dne 9. dubna 2024 proběhla v Libereckém kraji dopravní akce v rámci celorepublikové speciální kontroly zaměřené na dodržování rychlostních limitů. Tyto kontroly jsou jednou ze základních priorit Policie ČR zvlášť s ohledem na skutečnost, že nedodržování rychlostních limitů je dlouhodobě nejtragičtější příčinou dopravních nehod.

Dopravní policisté během této akce zkontrolovali celkem 204 vozidel a zjistili 99 přestupků v dopravě. V 71 případech překročili řidiči nejvyšší povolenou rychlost, kdy ve 40 případech se jednalo o překročení rychlosti v obci a v 31 případech mimo obec. Celkem 4 řidiči drželi za jízdy telefon nebo jiné hovorové nebo záznamové zařízení. Policisté dále zjistili 6 přestupků za nepoužití bezpečnostního pásu nebo zádržného systému. U 12 vozidel zjistili nevyhovující technický stav. Další 4 přestupky se týkaly způsobu jízdy a přednosti a jeden přestupek se týkal dálničních poplatků.

Policisté dále odhalili jednoho řidiče pod vlivem alkoholu a  jednoho pod vlivem návykových látek. Celkem 92 přestupků projednali příkazy na místě v celkové výši 165 900 Kč a 7 přestupků oznámili správnímu orgánu. Jednomu řidiči zadrželi za překročení rychlosti řidičský průkaz.


17. 4. 2024
nprap. Libor Barták
preventista KŘP Libereckého kraje

vytisknout  e-mailem