Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Spánek se s volantem nekamarádí

ORLICKOÚSTECKO – Únava za volantem může mít fatální následky. 

Ilustrační foto PČRIlustrační foto PČRDva řidiči projíždějící regionem Vysokomýtska měli štěstí. Jejich spánek za volantem sice skončil dopravní nehodou, ale škody jsou převážně na materiálních věcech.

Padesátiletý řidič osobního auta značky Fiat Brava jedoucí obcí České Heřmanice patrně vlivem únavy za volantem usnul. Následoval čelní náraz do zábradlí mostu a dopravní značky. Při tom utrpěl zranění, se kterým byl rychlou lékařskou pomocí převezen do nemocnice. Škodu jsme předběžně vyčíslili na 70 tisíc korun.

Druhý dopravní karambol, za kterým stál spánek řidiče za volantem, se stal u obce Vanice. Čtyřicetiletý muž řídící nákladní automobil Ford Transit vlivem únavy za jízdy usnul a přední částí forda narazil do dřevin. Při kolizi se naštěstí nezranil. Škoda na autě je 90 tisíc korun.

U obou řidičů jsme provedli dechové zkoušky na alkohol s výsledky negativními.

Apelujeme na řidiče, aby za volant usedali vždy odpočatí a po zvážení svého aktuálního zdravotního stavu. Vyhnou se tím výše popsaným nepříjemným událostem, které mohou ohrozit samotné řidiče a další účastníky silničního provozu.

27. srpna 2018
por. Bc. Lenka Vilímková
tisková mluvčí 


 

vytisknout  e-mailem