Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
podhomepage

Policie České republiky – Služba cizinecké policie

 

Soutěž psovodů a služebních psů „O putovní pohár ředitele ŘSCP“ 2018

Letošní soutěž psovodů a služebních psů „O putovní pohár ředitele ŘSCP“ vyhrál nprap. Dušan Paulík z Inspektorátu cizinecké policie v Brně – Tuřanech a jeho pes Frodo. 

V Červené nad Vltavou se ve dnech 17. – 21. září 2018 konal 4. ročník soutěže psovodů a služebních psů „ O putovní pohár ředitele Ředitelství služby cizinecké policie “.

Závodů se letos zúčastnilo 14 psovodů z Inspektorátů cizinecké policie v Praze, Brně, Ostravě, Pardubicích a Karlových Varech, dále z Krajských ředitelství PČR Středočeského, Zlínského a Moravskoslezského kraje,  Armády ČR a také z polské hraniční stráže.

Během 3 soutěžních dnů čekalo na závodníky a jejich čtyřnohé parťáky zdolání cviků ovladatelnosti, které prověřují poslušnost psa a jeho schopnost reagovat na příkazy psovoda (např. přivolání psa, chůze u nohy, odložení psa za pochodu). Další metou pro závodníky bylo zvládnutí cviků obratnosti, při kterých psi překonávají různé překážky v podobě skoku přes metrovou stěnu nebo chůzi po lávce. Poslední a nejnáročnější disciplínou byly pachové práce v rámci vyhledávání výbušnin. Pro simulaci reálného prostředí probíhala tato část soutěže v dopravních prostředcích zapůjčených od MHD Milevsko, ve třídách Základní školy v Milevsku, na železničním svršku v Jetěnicích a v lesích  u Červené nad Vltavou.

Absolutním vítězem soutěže se stal nprap. Dušan Paulík se psem Frodem, z brněnského Inspektorátu cizinecké policie, kteří získali nejvíce bodů ve většině disciplín. Již v minulém roce, tehdy tříletý Frodo, vyhrál s Dušanem 3. místo v této soutěži.

V kategorii skupin se nejlépe dařilo kynologům z Inspektorátu cizinecké policie v Praze – Ruzyni. Na první příčce se umístili: nprap. Eliška Matoušková se psem Pankem a nprap. Radek Hanzelka s fenkou Sárou.

Putovní pohár a další trofeje předal soutěžícím ředitel ŘSCP plk. Mgr. Milan Majer spolu s bývalým ředitelem cizinecké policie a celoživotním obdivovatelem policejní kynologie plukovníkem ve výslužbě Jindřichem Urbanem.

V dne 21.9.2018                                                                                                                                                                                                       kpt. Mgr. Jindřiška P. Kaminská

vytisknout  e-mailem