Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Soutěž mladých cysklistů

Ostravští dopravní policisté okem přísným, ale spravedlivým hodnotili jízdu mladých cyklistů.

soutěžní jízdasoutěžní jízda

Dne 15. května 2009 se na Základní škole Alberta Kučery a přilehlém dopravním hřišti v Ostravě Hrabůvce konalo městské finále dopravní soutěže mladých cyklistů. Soutěžního dopoledne se zúčastnilo celkem 20 čtyřčlenných družstev, které se umístily na předních místech v okrskových kolech. Družstva jsou rozděleny do 1. věkové kategorie (4 – 5 třída) a 2. věkové kategorie (6 - 9 třída).
Soutěž začala nástupem družstev, rozhodčích a všech kdo se podíleli na realizaci. Po slibu soutěžících vystoupily se svou secvičenou sestavou mažoretky. Následně se soutěžící rozešli na své disciplíny.
Jednou ze soutěžních disciplín byla i jízda na dětském dopravním hřišti dle pravidel silničního provozu. Právě zde dopravní policisté sehráli důležitou roli „rozhodčích“, kteří dohlíželi na správnost pětiminutové jízdy mladých cyklistů. Pečlivě zapisovali všechny trestné body, kterých se cyklisté dopustili. Úkolem bylo ve stanoveném pořadí objet 6 kontrolních stanovišť.  Další disciplínou byla jízda zručnosti,  test z pravidel silničního provozu a samozřejmě nezbytné zásady poskytnutí první pomoci.
Odměnou pro nejlepší z obou věkových kategorií bude účast na krajském finále.