Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Krajské ředitelství policie Lbk

Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

Soutěž dopravních policistů 2019

KRAJ / LIBEREC – Ve finále se potkalo 28 nejlepších dopravních policistů České republiky. 

Hostitelem a spoluorganizátorem letošního 12. ročníku, který pořádá Ředitelství služby dopravní policie Policejního prezidia České republiky, bylo Krajské ředitelství policie Libereckého kraje.
Do Liberce zavítalo 28 dopravních policistů z řad Odborů služby dopravní policie, Dopravních inspektorátů či Oddělení silničních dohledů ze 14 krajských ředitelství. Do finále se kvalifikovali jen policisté s nejlepšími výsledky z předcházejících krajských kol soutěže. I Liberecký kraj měl dvě svá "želízka" v ohni, prap. Otu Uchytila z Dopravního inspektorátu v Jablonci a prap. Ondřeje Řičičáře z Dopravního inspektorátu v České Lípě. Oba kolegové se již v minulém ročníku umístili na skvělém druhém místě ve družstvech a navíc Ondřej Řičičář dosáhl vynikajícího druhého místa v republikovém finále 2018 jednotlivců.regulovčík.jpg
Slavnostního úvodu se zúčastnil také ředitel Krajského ředitelství policie Libereckého kraje, plk. Mgr. Vladislav Husák, který soutěžícím policistům popřál nejen pevné nervy a dostatek potřebného štěstí při podávaných výkonech, a zároveň také vyjádřil organizátorům z Policejního prezidia Policie České republiky a všem partnerům, úzce spolupracujícím na tomto projektu, vřelé poděkování.

Jednotliví dopravní policisté zahájili finálový den teoretickou částí, která zahrnovala testy z pravidel silničního provozu a testy z odborných znalostí právních předpisů a interních aktů řízení, na který byl stanovený limit patnácti, resp. 20 minut. Nejlepší krajští „dopraváci“ se poté přesunuli na předpřipravený polygon, na němž absolvovali praktickou část. Ta spočívala v jízdě zručnosti se služebními dopravními prostředky. Hodinu před polednem se muži zákona v bílých uniformách přesunuli ke královské disciplíně. Řízení křižovatky. Organizátoři vybrali přehlednou, ale nelehkou křižovatku ulic Švermova a Žitavská v Liberci. Jakmile byly vypnuty semafory, mohlo představení jednotlivých dopravních policistů začít. Nad výkony bděla porota pěti rozhodčích, kteří sledovali nejen pokyny policistů v křižovatce, ale také vystupování při převzetí řízení křižovatky od svých kolegů, přesnost a srozumitelnost prováděných pokynů, ale také ústroj a celkový vzhled policistů s bílými rukavičkami a směrovkou. Pětičlenná komise velmi bedlivě zkoumala a hodnotila dopravně bezpečnostní situaci na křižovatce a v jejím okolí.

V 15:00 hodin hostila liberecká kavárna Pošta při Krajském ředitelství policie Libereckého kraje vyhlášení výsledků „Soutěže dopravních policistů 2019“. Ceremoniálu byli přítomni jak ředitel Služby dopravní policie Policejního prezidia České republiky, plk. Mgr. Bc. Jiří Zlý, tak také hostitelé a spoluorganizátoři. Za Krajské ředitelství policie Libereckého kraje byl přítomen náměstek pro vnější službu plk. Mgr. Pavel Bartoš a pozvání přijal také primátor Statutárního města Liberce Ing. Jaroslav Zámečník, CSc.Vyhlášení vítězová.jpg

Nejlepším týmem soutěže pro rok 2019 a nejvyššího počtu získaných bodů dosáhli dopravní policisté z Ústeckého kraje. Těsně druzí skončili „dopraváci“ z Pardubického kraje následování dopravními policisty ze Středočeského kraje.

V jednotlivcích se nejvýše umístil prap. David Rubeš z Dopravního inspektorátu v Litoměřicích, Krajského ředitelství policie Ústeckého kraje. Druhé místo obsadil prap. Jakub Plášil z Dálničního oddělení Poříčany, Středočeského kraje a trojici nejlepších dopravních policistů uzavřel prap. Jaroslav Petrželka z Dopravního inspektorátu Plzeň – město, z Plzeňského kraje.

Nejlepším z našich libereckých dopravních policistů byl na vynikajícím 7. místě prap. Ondřej Řičičář z Dopravního inspektorátu Česká Lípa.

Všem účastníkům letošního 12. ročníku finálového kola Soutěže dopravních policistů 2019 srdečně gratulujeme.

13. září 2019
por. Bc. Vojtěch Robovský
Oddělení tisku a prevence
Liberec

vytisknout  e-mailem