Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Sourozenci ve velkém zásobovali drogově závislé

PŘÍBRAMSKO - Dva bratři ve věku přes 40 let prodávali na Příbramsku drogy. 

Při své činnosti sice nespolupracovali, ale rozhodně si nepřekáželi. Každý měl svou specializaci, jeden se zaměřoval na kokain, druhý na marihuanu a pervitin.

Od začátku roku zastavili policisté na příbramských silnicích kolem 130 motoristů pod vlivem drog, dříve šlo nejčastěji o pervitin a marihuanu. V poslední době se ale začaly množit případy ovlivnění kokainem. Příslušníkům policie se následně podařilo vlastní činností zjistit osobu, která byla na Příbramsku zřejmě největším dealerem této látky, a koncem minulého týdne ho zadrželi přímo při předávce drogy. Zatím mu prokázali prodej asi 200 gramů kokainu. Při prohlídkách kriminalisté nalezli přes 20 gramů bílé krystalické látky, dále finanční hotovost, digitální váhu a nepoužité sáčky tzv. gramáčky, věci měl uschované ve vozidle a v garáži. Muž je nyní stíhán vazebně.

Jeho bratr nejméně od roku 2017 pěstoval v rodinném domě cannabis. Při domovní prohlídce policisté našli 48 květináčů s touto rostlinou a další pomůcky, jako ventilaci, hnojiva, osvětlení. Dotyčný k tomu uvedl, že pěstování mu je koníčkem a rostlina se mu vzhledově velmi líbí. Kriminalisté mu navíc prokázali i distribuci pervitinu. Nyní sourozencům hrozí za zločin nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy až desetiletý pobyt za mřížemi.

por. Bc. Monika Schindlová, DiS.
tisková mluvčí
P ČR Příbram
17. září 2019

Odkazy do noveho okna

domovní prohlídky

domovní prohlídky 

Detailní náhled

domovní prohlídky

domovní prohlídky 

Detailní náhled

domovní prohlídky

domovní prohlídky 

Detailní náhled

domovní prohlídky

domovní prohlídky 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem