Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihočeského kraje

Součinnostní cvičení hasičů a policistů

Strakonice – Blatná – Společně testovali průjezd ulicemi sídliště. 

Ve čtvrtek 13. února 2020 proběhlo v Blatné součinnostní cvičení jednotek Integrovaného záchranného systému, které mělo za úkol prověřit průjezdnost těžké a výškové hasičské techniky hustě zastavěnou částí města Blatná. Hasiči se svou rozměrnou technikou za účasti Policie ČR a Městské policie otestovali průjezd ulicemi sídliště Nad Lomnicí a dostupnosti ploch pro záchranné složky a jejich těžkou výškovou techniku. Součinnostní cvičení odstartovalo v osm hodin ráno, kdy průjezdu předcházela policejní kontrola těchto míst. Policisté v prostorách sídliště zjistili v ranních hodinách jednoho přestupce, který svůj vůz zaparkoval právě na zakázaném místě. Poté následoval samotný průjezd vozidel hasičů a policistů. Průjezd vozidel během cvičení, v ranních hodinách, proběhl bez závad.

Během dne a v nočních hodinách ale bývají ulice i sídliště vesměs blokovány množstvím zaparkovaných vozidel. Neprůjezdnost v případě krizové situace, kdy je důležitá každá minuta pro rychlý zásah, může mít fatální následky. A na to by měl každá řidič při parkování svého vozidla pamatovat. Nikdy neví, kdy sám bude pomoc záchranných složek potřebovat. Zákon navíc reguluje mimo jiné i způsob parkování vozidel. Při stání musí zůstat volný jízdní pruh široký alespoň tři metry pro každý směr jízdy a při zastavení alespoň jeden jízdní pruh široký nejméně tři metry pro oba směry jízdy.

Policisté se společně se strážníky budou na vybrané lokality soustředit opakovaně, a to v denních i nočních hodinách, neboť je důležité, aby průjezd vozidel Integrovaného záchranného systému byl v případě ostrého zásahu zajištěn. Řidičům, přestupcům, může být za porušení zákona uložena pokuta příkazem na místě až do výše dvou tisíc korun nebo jejich přestupek bude řešit správní orgán.

por. Mgr. Jaromíra Nováková, st.pis@pcr.cz

13. února 2020

Odkazy do noveho okna

cvičení na sídlišti Nad Lomnicí

cvičení na sídlišti Nad Lomnicí 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem