Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Socha se vrátí na své místo

CHRUDIM – Včera jsme zveřejnili zprávu o obvinění 35letého muže z několika deliktů, včetně krádeže sochy. Kupec, který bronzový „skvost“ koupil v nevědomí že je kradená, si článek na internetu přečetl, svůj nedávno nabytý majetek poznal a okamžitě informoval chrudimské policisty. 

vrácená sochavrácená sochaJeště v ten den ve večerním čase sochu předal policistům. Tři muži zákona měli co dělat, aby ji bez poškození přenesli do policejní budovy. Ukázalo se, že její váha je 108,9 kg s výškou 108cm. I sám obviněný řekl: "Váha mě překvapila, byla těžká jako pra*e."

Poctivému čtenáři i kupci v jedné osobě děkujeme za jeho pohotovou reakci. Majitel, kterému byla socha odcizena, se už může těšit na to, že tento exemplář se vrátí na své místo. Jaká je skutečná hodnota díla, to by měl určit odborný posudek znalce. Nevylučuje se, že výše škody se navýší, ale obviněný nemusí mít strach, že by její hodnotu měl finančně kompenzovat. Díky poctivosti nic netušícího kupce několikatisícová škoda původnímu majiteli „nevznikla“, ale v trestněprávní rovině se její krádež zajisté neodkládá, o vině a výši trestu za krádeže, porušování domovní svobody a nebezpečné vyhrožování bude rozhodovat soud.

por. Mgr. Eva Maturová
tisková mluvčí
30. srpna 2019

vytisknout  e-mailem