Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Pardubický kraj - název

Policie České republiky – KŘP Pardubického kraje

Socha Jana Kašpara středem pozornosti

PARDUBICE – Neviděli jste nezvyklý pohyb kolem sochy nebo něco podezřelého na konci února? Muž zachycený na kamerách by nám mohl podat důležité svědectví. 

Záznam z kameryZáznam z kamerySocha Jana Kašpara v centru Pardubic je občas pro kolemjdoucí inspirací pro zajímavé selfie nebo předmětem vtipného „oblečení“. Všechny tyto aktivity nejsou zakázané, protože socha stojí na veřejném prostranství. Když ale někdo toto dílo poškodí, zničí nebo pomaluje, může se už dotyčný dopouštět protiprávního jednání.

Na hranici zákona se do takové situace dostal dne 24. února kolem 16.20 hodin neznámý pachatel. Na zmíněnou sochu Jana Kašpara umístil neznámou tekutou látku nažloutlé barvy. Místo prověřovala hlídka městské policie, která událost následně předala našim policistům z obvodního oddělení. Kolegové nyní zjišťují případné poškození sochy a pátrají po neznámém pachateli.

Při šetření v centru města, zajistili policisté i okolní kamerové záznamy. Na jednom záznamu je zachycen muž, který by nám mohl k poškození sochy sdělit důležité svědectví. Ten se měl právě 24. února kolem 16.20 hodin pohybovat v okolí sochy. Jedná se o muže s tmavými vlasy, který zřejmě nosí dioptrické brýle a v uvedenou dobu měl na sobě tmavé oblečení a tmavý batoh.

Pokud jste muže na záznamu poznali, nebo můžete k popsané věci sdělit jakékoli informace, volejte na telefonní číslo 974 566 651 Obvodního oddělení Pardubice 1.

7. března 2018
por. Bc. Jana Drtinová
tisková mluvčí

Odkazy do noveho okna

Foto č. 1

Foto č. 1 

Detailní náhled

Foto č. 2

Foto č. 2 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem