Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Sobotní shromáždění na Václavském náměstí

Pražští policisté v průběhu sobotního odpoledne dohlíželi na ohlášené shromáždění na Václavském náměstí.  

Na sobotní odpoledne bylo do horní poloviny Václavského náměstí svoláno shromáždění, na které kvůli dodržování veřejného pořádku dohlíželo několik desítek policistů a městských strážníků. Při proslovech jednoho z řečníků bylo pracovníky Magistrátu hlavního města Prahy konstatováno, že jeho projev překročil rámec zákonů České republiky. Z toho důvodu bylo těmi samými pracovníky shromáždění v souladu se zákonem rozpuštěno a podezřelý řečník policisty zadržen. Šestatřicetiletý muž následně skončil na policejní služebně, kde byly zahájeny úkony trestního řízení pro trestný čin podněcování k nenávisti vůči skupině obyvatel nebo omezování jejich práv a svobod. Muž byl následně po vyslechnutí propuštěn.   

Vzhledem k tomu, že dvě další osoby dál toto shromáždění organizovaly, přestože bylo rozpuštěno, skončily také na policejním oddělení pro podezření z přestupkového jednání. Na Václavském náměstí byl také zajištěn jeden muž, který neuposlechl výzvy policisty, aby opustil vyhrazený prostor, a pro přestupkové jednání také skončil na oddělení. Policisté také museli čelit útoku jednoho muže, který na ně zaútočil pěstmi. Ten byl za použití donucovacího prostředku, konkrétně slzného plynu, zadržen a nyní bude čelit podezření ze spáchání trestného činu násilí proti úřední osobě.

Závěrem nutno zmínit, že pět policistů bylo některými agresivními účastníky tohoto shromáždění zraněno a muselo vyhledat lékařské ošetření.  

por. Bc. Jan Daněk – 26. 3. 2016

vytisknout  e-mailem