Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihomoravský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihomoravského kraje

Sněžení komplikovalo dopravu

KRAJ: Nejvíce na dálnici. 

17.1.2018

Jihomoravští policisté včera přijali 189 oznámení o dopravních nehodách. Zhruba dvě třetiny těchto nehod si řidiči řešili prostřednictvím euroformulářů. Policistům z dopravní služby pomáhali jejich kolegové z obvodních oddělení, posílili jsme i výkon služby na operačním středisku. Komplikovaná situace byla zejména na dálnicích, následky nehody kamionu na 226. kilometru D1 se podařilo odstranit teprve kolem půl deváté ráno. 

Již tradičně řidiči komplikovali situaci složkám integrovaného záchranného systému i vyprošťovací technice nevytvářením záchranné uličky. Kromě prodloužení čekání na zprůjezdnění tak mohou ohrozit na zdraví či životě osoby zraněné při dopravních nehodách.

18:50

D2  na 9km na trase Brno - Lanžhot; nehoda nákladního vozidla; neprůjezdná komunikace  

18:00  

* D1 na 168km směr Brno nehoda; havárie OA do svodidel, bez zranění.

  D1 na 189km směr Praha; nehoda nákladního a osobního vozidla; neprůjezdný pravý jízdní pruh, bez zranění.

* D1 na 224km směr Brno; převrácené nákladní vozidlo;  bez zranění, probíhají záchranné a vyprošťovací práce. 

16:50  policisté v Jihomoravském kraji k tomuto času evidují již témeř 140 událostí spojených s dopravními nehodami a haváriemi vozidel.

* dálnice D1 na 220 km směr Brno - štěrk z vysypaného kamionu je odklizen, komunikace průjezdná jedním jízdním pruhem. Kolona vozidel, která nestihla odbočit na jinou trasu, se pomalu rozjíždí. Kolona končí na 230km. Směr od Brna na Olomouc je průjezdný.

* úsek dálnice D1 u Domašova je již průjezdný, u okraje vozovky stojí poškozené kamiony, které budou postupně odstraňovány.

* dálnice D2 směrem na Slovensko je již plně průjezdná, bourané kamiony jsou odstaveny na kraji komunikace.

* silnice I/43 od Svitav na Brno je po komplikaci s uvízlými kamiony již také plně průjezdná

* policisté dále došetřují již oznámené nebo nově vzniklé dopravní komplikace a havárie drobnějšího charakteru v celém Jihomoravském kraji.

13:50 Hlášeno už 103 dopravních nehod, dálnice D1 ve směru na Prahu kolem Brna stojí, provoz na D2 ve směru na Bratislavu blokuje vzpříčený kamion.

Vyjíždějte jen v nezbytných případech, jeďte opatrně a dbejte aktuálních pokynů policistů. Zimní výbava je samozřejmostí.

Jihomoravští policisté řešili za první polovinu dne už 50 dopravních nehod. Komplikace čekají na řidiče po celé jižní Moravě.

13:00 Aktuálně jsou jen na dálnici 3 dopravní nehody, kvůli kterým se zřizují odklonové trasy. Na D1 je to ve směru na Prahu na 207 kilometru u Holubic a 173 kilometru. Odklon je zřízen na exitu u Holubic a Ostrovačic, na 10 kilometru D2 je vzpříčený kamion. Kamion blokuje provoz i na silnici I/43 u Drnovic.

por. Pavel Šváb, 16.01.2018

vytisknout  e-mailem