Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Ústecký kraj název

Policie České republiky – KŘP Ústeckého kraje

Snažil se ujet policistům

TEPLICKO - Muž měl pozitivní drogový test; Odcizené nářadí... 

Snažil se ujet policistům

     Policejní hlídce se pokoušel ujet 33letý muž, který v Teplicích v pátek večer nereflektoval na výzvy k zastavení. Během velice rychlé a riskantní jízdy dojel svým osobním autem až do Chabařovic, kde uviděl v protisměru další policejní auto, proto zabočil do slepé ulice, kde nechal své vozidlo stát a dal se na útěk směrem k lesoparku Friedrich.

     Policisté z krajské pořádkové jednotky, kteří za ním celou dobu jeli, ho hned začali pronásledovat, muže nezastavily dokonce ani varovné výstřely, nakonec ale trénovaným strážcům zákona neutekl a byl zadržen. Muž se podrobil orientační zkoušce na návykové látky s pozitivním výsledkem na kokain a opium, je podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Video ze zásahu ZDE.

Odcizené nářadí

     Policisté pátrají po neznámém pachateli, který v prostorách tržnice na Moldavě vnikl na verandu, kde odcizil úhlovou brusku, obloukovou svářečku a dvě přepravky na pivní láhve. Celková výše škody na odcizených věcech baly vyčíslena na více jak devět tisíc korun, ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro přečin krádeže.

Vandal poškodil auto

     Z přečinu poškození cizí věci je podezřelý neznámý pachatel, který v Bílině poškodil cizí auto. Vandal rozbil přední a zadní sklo zaparkovaného vozidla, leasingové společnosti, která auto vlastní, vnikla škoda přes 34 tisíc korun. Pokud se podaří pachatele dopadnout, hrozí mu až roční trest odnětí svobody.

Krádež v centru města

     Až dvouletý trest odnětí svobody hrozí neznámému pachateli, který v Teplicích vnikl do nebytových prostor. Z prostor firmy, která v domě sídlí, si odnesl brusku, čerpadlo, fotoaparát a také několik notebooků a monitorů. Celková škoda byla vyčíslena na téměř 45 tisíc korun, policisté po pachateli i odcizených věcech intenzivně pátrají.

3. června 2020, por. Bc. Daniel Vítek

tiskový mluvčí

Oddělení tisku a prevence

tel. č. 974 439 207

email: krpulk.kr.pis.tp@pcr.cz

vytisknout  e-mailem