Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Moravskoslezský kraj název

Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Smyšlená identita

NOVOJIČÍNSKO - události 

Vylákal peníze přes facebook
Kopřivničtí policisté prověřují případy zneužití identity a neoprávněný přístup k počítačovému systému
Prozatím minimálně ve čtyřech případech se dopustil doposud neznámy pachatel protiprávního jednání tím, že zneužil identity profilů osob a následným oslovením dalších uživatelů zneužil jejich důvěřivosti a z jejich bankovních účtů odcizil nemalou finanční hotovost od několika sto korun až po tisíce korun.
Jedná se o shodné případy, které prověřují policisté také ve Frenštátě pod Radhoštěm. Prvotní oslovení s žádosti o zaslání několika desetikorun, následná vzájemná komunikace a sdělení dalších údajů připraví důvěřivé lidi o peníze z účtu.
Je předpoklad, že poškozených bude daleko více. Mnozí tuto skutečnost policistům ani neohlásí, nicméně je důležité, aby lidé nebyli tolik důvěřiví a svá hesla v různých podobách nesdělovali. Předejdou tak vlastnímu finančnímu poškození.
 
Řídil pod vlivem drog se zákazem řízení
Při silniční kontrole zajistili příborští policisté 42letého muže, který je podezřelý z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnou a psychotropní látkou.  
Policisté po zastavení vozidla vyzvali řidiče k provedení testu na drogy. Jeho chování nasvědčovalo tomu, že řídí pod vlivem omamných a psychotropních látek. Provedený test tuto skutečnost potvrdil. Lustrací v databázích řidičů zjistili, že má vysloven zákaz řízení. Následnou kontrolou vozidla, zjistili, že převáží zařízení, chemické látky i léky k výrobě drog. Po lékařském vyšetření jej policisté zadrželi.
Svým jednáním je podezřelý ze spáchání několika trestných činů, z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými psychotropními látkami a jedy, přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky a přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí.
Vyšetřující policisté nadále zjišťují další skutečnosti k jeho protiprávnímu jednání v souvislosti s nedovolenou výrobou drog.
 
Nový Jičín 27.11.2014
 
por. Mgr. Petr Gřes
komisař / skupina tisku a prevence / Nový Jičín

vytisknout  e-mailem