Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
hl. m. Praha název

Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

Smutný příběh - aktualizace

Hledání kešek v Motolském potoce má tragické pokračování. 

Včera kolem půl šesté odpoledne začala rozsáhlá pátrací akce po dvou osobách, které se ztratily při provozování geocachingu v Motolském potoce. Ten je brán jako kanalizační stoka, která teče převážně pod zemí a je přítokem Vltavy. Akce se zúčastnili nejen pražští policisté, ale také členové hasičského záchranného sboru spolu se strážníky městské policie.

Podle dosavadních informací se čtveřice mladých lidí v sobotu odpoledne vydala do Motolského potoka, aby spolu hledali kešky. Bohužel však nejspíš podcenili rychlý vývoj změny počasí a zatímco do podzemí vešli za slunného počasí, v průběhu hledání se počasí výrazně zhoršilo. Přívalový déšť byl natolik intenzivní a vytrvalý, že zatopil Motolský potok. Silný proud, který se tak vytvořil, vyplavil mladé lidi až po několika kilometrech výpustí u Hořejšího nábřeží přímo do Vltavy.

Štěstí měli však jen dva hledači, ty se podařilo zachránit a byla jim okamžitě poskytnuta první pomoc. V jejím průběhu záchranářům sdělili, že postrádají další dva kamarády.

Tímto oznámením začala již zmíněná rozsáhlá záchranná akce, které měla bohužel smutné pokračování. V podvečer byla na hladině Vltavy nalezena žena bez známek života. Policisté následně zjistili, že je to jedna ze dvou pohřešovaných osob v souvislosti s geocachingem. Pátrání po druhé pohřešované osobě pokračovalo až do pozdních nočních hodin, kdy bylo kolem půl druhé ráno přerušeno.

S denním světlem se policisté na místo vrátili a znovu propátrávali nejen řeku, ale i nedaleké břehy. O spolupráci opět požádali i hasičské potápěče, kteří se rozhodli prozkoumat i samotnou stoku. Pátrací akce i přes úsilí všech zúčastněných zatím nepřinesla kýžený výsledek.

Vzhledem k počasí bylo pátrání ukončeno. Policisté se na místo události vrátí zítra a budou v pátrání pokračovat.

por. Mgr. Jan Rybanský – 10. června 2018

Aktualizace 12. 6. 2018:

Pátrání po pohřešované osobě bude dnes pokračovat. Skupina policejních potápěčů bude hledat v prostoru mezi Jiráskovým mostem a Štítkovským jezem.

Druhá skupina policistů poříčního oddělení bude provádět vizuální pátráni z lodě od Jiráskova mostu až po Helmovský jez.

Zvláštní pozornost budou policisté poříčního oddělení věnovat takzvané vaně, tedy prostoru mezi Staroměstským a Štítkovským jezem, konkrétně oblasti kolem ostrovů Střelecký, Slovanský a Dětský.

por. Mgr. Jan Rybanský - 12. 6. 2018

Aktualizace 20:20

Policejní potápěči dnes pátrali v prostoru mezi Štítkovským a Staroměstským jezem a v okolí Střeleckého, Slovanského a Dětského ostrova.

K pátrání v této oblasti policejní potápěč, který se dnes podílel na pátrání, uvedl „Jedná se o velice nebezpečnou oblast i pro nás, kteří máme profesionální výcvik. Nebezpečná v této lokalitě je především takzvaná říční vana, která se nachází mezi ostrovy. Do té se dá totiž dostat pouze z tamního zdymadla“.

Pátrání bude v následujících dnech i nadále pokračovat, neboť musíme řeku prohledat až k Hlávkovu mostu.

Na základě četných dotazů novinářů mi ještě dovolte malé upřesnění. Ptáte se nás, jakým způsobem budeme zabezpečovat vodní dílo, ve kterém došlo o víkendu k tragédii.

V tomto směru musím konstatovat, že zabezpečení této Motolské stoky a jí podobných nespadá do kompetence Policie ČR, potažmo té pražské. Takováto opatření spadají do kompetence vlastníků či provozovatelů těchto stok.

por. Mgr. Tomáš Hulan 12. 6. 2018

AKTUALIZACE 15. června 2018

Půl hodiny po poledni přijali operátoři tísňové linky 158 oznámení o nálezu utonulého poblíž Slovanského ostrova. Na místo kromě policistů vyrazili i kriminalisté z výjezdové skupiny a z útvaru pátrání, kdy začali provádět veškeré nezbytné úkony v rámci zadokumentování nálezu a ztotožnění zemřelého. Krátce před 16. hodinou bylo definitivně potvrzeno, že řeka vynesla na břeh skutečně tělo 28letého muže, pohřešovaného v souvislosti se sobotní nešťastnou událostí v Motolském potoku.

por. Mgr. Jan Rybanský - 15. června 2018

vytisknout  e-mailem