Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Kriminalistický ústav

Policie České republiky – Kriminalistický ústav

Smutná zpráva

Dne 18. dubna 2020 ve věku 85 let zemřel jeden z bývalých ředitelů Kriminalistického ústavu Jaroslav Mayer (*30. 12. 1934, +18. 4. 2020) 

Jaroslav MayerVystudoval biologii a chemii na Univerzitě Karlově v Praze. Tyto předměty poté vyučoval na střední škole, své znalosti předával i vysokoškolským studentům. Po nástupu na Ministerstvo vnitra pracoval v laboratoři biologie Kriminalistického ústavu. Po roce 1968 musel pro své názory odejít a působil v různých dělnických profesích. Bezmála dvacet let například likvidoval starou zástavbu na trasách pražského metra v profesi střelmistra. Znalosti z oblasti kriminalistiky však neustále prohluboval.

V závěru roku 1989 se vrátil do služeb policie, do Kriminalistického ústavu, kde se zasloužil o vybudování nové genetické laboratoře a podílel se také na zavedení automatizovaného daktyloskopického systému. Byl dlouhodobým členem redakční rady časopisu Kriminalistika. U příležitosti 60. výročí Kriminalistického ústavu v roce 2018 mu byla udělena Pamětní medaile Kriminalistického ústavu.

Kolega Mayer odešel jako uznávaný odborník a autorita mezi svými spolupracovníky.     

kpt. Mgr. Petra Srnková
Kriminalistický ústav, 20. dubna 2020

vytisknout  e-mailem