Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Středočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje

Smrtelná dopravní nehoda uzavřela na několik hodin silnici Mělnicku

MĚLNICKO - Řidič osobního vozidla utrpěl zranění, kterým na místě podlehl. 

Jen pár minut po půl 3 hodině odpoledne vyjížděly složky IZS k dopravní nehodě nákladního a osobního vozidla do obce Býkev na Mělnicku.

Na silnici I/16 v úrovni 48.km došlo k tragické dopravní nehodě, kdy 40letý řidič osobního vozidla Škoda náhle, z dosud nezjištěných příčin, vyjel ze svého jízdního pruhu, přejel do protisměru a tam se čelně střetl s protijedoucím nákladním vozidlem, které řídil 57letý řidič.

Řidič osobního vozidla utrpěl zranění neslučitelná se životem a na místě jim podlehl. Druhý řidič, řidič nákladního vozidla, z nehody vyvázl bez zranění, a to i přes to, že jeho kamion skončil na boku v příkopu. U řidiče nákladního vozidla provedli policisté orientační dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu, která vyšla s negativním výsledkem.

Tato tragická dopravní nehoda obousměrně uzavřela na několik hodin průjezd daným úsekem, a to na dobu vyšetřování dopravní nehody, odklízení jejích následků a vyprošťování nákladního vozidla z příkopu.

Příčinami a okolnostmi tragické dopravní nehody se nyní zabývají mělničtí kriminalisté, u zemřelého byla nařízena soudní pitva, která určí, zda řidič nebyl pod vlivem alkoholu nebo zda nesehrála roli například zdravotní indispozice.

kpt. Mgr. Pavel Truxa
tiskový mluvčí
30. září 2022

vytisknout  e-mailem