Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

Směnky a dluhy v hodnotě 52 miliónů

KRAJ – Policie vyšetřuje miliónové závazky. 

smlouvaIlustrační foto/Policie ČROdbor hospodářské kriminality Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje v těchto dnech zahájil trestní stíhání 56letého muže žijícího na Pardubicku pro zvlášť závažné zločiny neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a podvod ve stádiu pokusu, jimiž se muž měl snažit přisvojit si movitý i nemovitý majetek své ženy v hodnotě přesahující 52 miliónů korun. Dnes již bývalému manželovi policie klade za vinu, že v období od června 2016 společně s dalším 78letým spoluobviněným, vytvořil několik padělaných směnek, jejichž pomocí se muž snažil získat skladový areál v Hradci Králové v majetku firmy své manželky v hodnotě 32 miliónů korun a zadlužit její firmu dalšími více než pěti milióny korun. Při jednáních s obchodními partnery a při úředních podáních se vždy snažil vystupovat jako oprávněný zástupce firmy a prokazoval se neplatnou plnou mocí.

Dále ho policisté viní z toho, že za pomoci svých rodinných příslušníků z ciziny nechal účelově vyhotovit notářské zápisy o půjčkách s cílem exekučně postihnout manželčin majetkový podíl ze společného jmění manželů v hodnotě přibližně 15 miliónů korun. Kýžených miliónů se však přesto nedočkal.

Vzhledem k tomu, že svým jednáním mohl způsobit škodu velkého rozsahu, hrozí mu trest odnětí svobody v rozsahu od pěti do deseti let.

por. Mgr. Eva Prachařová
27. 6. 2019 v 9.30 hodin

vytisknout  e-mailem