Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Královéhradecký  kraj název

Policie České republiky – KŘP Královéhradeckého kraje

 „Šmejdi“ na Královédvorsku

TRUTNOVSKO - Vylákal 2 tisíce korun!!! 

Od úterý 29. prosince 2015 královédvorští policisté společně s kolegy ze služby kriminální policie a vyšetřování pátrají po mladíkovi, který ve Vlčkovicích v Podkrkonoší, nedaleko Dvora Králové nad Labem vylákal od seniorky 2 tisíce korun.

Dle slov poškozené se jednalo o mladíka ve věku 17-18 let, 170 cm vysoký, střední postavy, bílé pleti, mluvící plynule česky s pletenou čepicí tmavé barvy a svítivou bundou.

Podvodník jí sdělil, že je od sousedů a že by potřebovat rozměnit 2 tisíce korun, které ovšem neměl u sebe. Když mu žena donesla dvě tisícovky před dům, vzal si je a odešel s tím, že se vrátí. Nevrátil se! 

Policie České republiky v Trutnově by chtěla tímto požádat všechny občany, kteří by mohli k uvedenému případu, výskytu či pohybu pachatele uvést jakoukoli informaci, nechť ihned kontaktují nejbližší policejní služebnu či přímo bezplatnou telefonní linku 158. Policie České republiky v Trutnově žádá rovněž občany, kteří mohli být v průběhu úterního dne osloveni stejným mladíkem pod podobnou či stejnou záminkou, nechť uvedenou skutečnost neprodleně oznámí místním policistům či trutnovským kriminalistům.

Apelujeme tímto především na seniory, u nichž je míra důvěřivosti větší, aby byli obezřetní v jednání s cizími lidmi a při podezření jakéhokoliv nezákonného nebo podezřelého jednání věc oznámili ihned na nejbližší policejní oddělení či přímo na bezplatnou telefonní linku 158. Pachatelé trestné činnosti páchané na seniorech zejména zneužívají jejich samoty, vstřícnosti a maximální ochoty s nimi komunikovat.

31. 12. 2015, 9:20
nprap. Pižlová Šárka, DiS. 

vytisknout  e-mailem