Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Plzeňský kraj název

Policie České republiky – KŘP Plzeňského kraje

Služba kriminální policie a vyšetřování

Služba kriminální policie a vyšetřování Foto náměstka Foto budovy

adresa: Nádražní 2, 306 28  Plzeň
tel.: 974 321 233
fax: 974 321 238
e-mail: krpp.skpv.ook.evidence@pcr.cz

mapa: www.mapy.cz

plk. Mgr. Michal Krejbich
náměstek ředitele krajského ředitelství
pro SKPVředitel Městského ředitelství policie Plzeň
Pro službu kriminální policie a vyšetřování jsou v rámci Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje zřízeny útvary působící na úrovni krajského ředitelství. 
Významnou roli má samozřejmě spolupráce mezi jednotlivými odbory a jejich příslušníky. Nepostradatelnou součástí činnosti služby kriminální policie a vyšetřování se stala práce oddělení kriminálních analýz. 
Současnou společnost, kromě té úplně nejzávažnější trestné činnosti, velmi palčivě trápí i ostatní kriminalita, které se intenzivně věnují kriminalisté územních odborů služby kriminální policie a vyšetřování. Těch je v rámci Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje zřízeno celkem šest, které korespondují s územním členěním Plzeňského kraje.  Příslušnost útvarů služby kriminální policie a vyšetřování k prověřování a vyšetřování trestních věcí se odvozuje od trestněprávních norem.
Kriminalisté se nezabývají pouze prověřováním a vyšetřováním trestné činnosti, ale jejich úkolem je i její odhalování a působení na úseku prevence.
K práci kriminalistů patří nejen každodenní kontakt s pachateli trestné činnosti, ale mnohdy se tito policisté stávají první jistotou, oporou i nadějí pro osoby vydírané, týrané nebo například znásilněné. Kromě profesionality a vysoké odbornosti jim tedy musí být vlastní i empatie a správný způsob komunikace odpovídající dané situaci.

vytisknout  e-mailem