Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
podhomepage

Policie České republiky – Služba cizinecké policie

 

Policisté přemluvili sebevraha

Byli tam kde jich bylo potřeba a muže, který byl rozhodnutý skoncovat se životem, odradili od jeho činu. 

Dne 9.11.2008 v dopoledních hodinách za obcí Kobylí směrem na obec Terezín, v blízkosti odbočky do obce Brumovice, hlídka inspektorátu cizinecké policie Břeclav zastavila osobní motorové vozidlo zn. Opel Zafira, stříbrné barvy, jejíž řidič policistům oznámil, že na mostku na silnici do Brumovic je k zábradlí provazem za krk přivázaný nějaký muž, který se mu jevil jako mrtvý.
 
Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že na pravé straně mostku přes potok Trkmanku směrem do obce Brumovice, leží za zábradlím směrem ven muž, který má na krku uvázanou smyčku z bílého provazu, jehož druhý konec byl upevněn k betonovému sloupku zábradlí. Na tomto sloupku byl připevněn také dopis na rozloučenou.
 
Muž byl na živu a policistům řekl, že je v bezvýchodné životní situaci a má v úmyslu skončit se životem. Po navázání hovoru muže s policisty se sám odvázal od konstrukce mostku. Policisté břeclavského inspektorátu cizinecké policie tak zabránili devětatřicetiletému muži jeho pokusu spáchat sebevraždu. Poté na místo přivolali kolegy z obvodního oddělení Velké Pavlovice, kteří se celou záležitostí dále zabývali.
 
komisař Roman Pittner
mluvčí cizinecké policie Brno

vytisknout  e-mailem