Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
podhomepage

Policie České republiky – Služba cizinecké policie

 

Policejní akce

Cizinecká policie kontrolovala ubytovny a firmy 

 
            Od časných ranních hodin dne 26.2.2009 proběhla včera v Praze a středních Čechách další z policejních akcí cizinecké policie. Na pět desítek policistů, pracovníků Celních úřadů a Úřadů práce se zaměřilo na kontrolu dodržování pobytového režimu, na odhalování a zamezování nelegální migrace cizinců, na pátrání po hledaných a pohřešovaných osobách a věcech.
            Na území hlavního města začala akce v 6.00 hodin ráno, a to kontrolou ubytovny, kde policisté zadrželi osobu v celostátním pátrání, na kterou byl vydán příkaz k zatčení. Jednalo se o ženu, která neplatila výživné na své dítě.
            Celkem bylo zkontrolováno 204 osob, jedna osoba byla předvedena za účelem zjištění totožnosti. V Rakovníku pobýval jeden cizinec nelegálně, proto mu bylo uděleno správní vyhoštění. Na pokutách bylo vybráno celkem 11 000,- Kč.
            V okrese Mladá Boleslav se policisté spolu s Celním úřadem Benešov a Úřadem práce Příbram zaměřili na firmy, které zaměstnávají cizince. Všechny kontrolované objekty byly bez závad jen v kovošrotu v obci Lazsko byli dva st. příslušníci Ukrajiny, kteří u sebe neměli doklady. Po ověření totožnosti se zjistilo, že na území ČR pobývají legálně, proto jim byly uloženy pokuty.
 

vytisknout  e-mailem