Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
podhomepage

Policie České republiky – Služba cizinecké policie

 

Kontrolní akce

Během uplynulého víkendu uskutečnili policisté ostravské cizinecké policie několik bezpečnostních akcí  

Pracovníci Inspektorátu cizinecké policie Ostrava společně s celníky a úředníky živnostenského úřadu kontrolovali v pátek 24. října zaměstnance jedné z provozoven v nákupním centru v Ostravě-Hrabové. Dva ze tří kontrolovaných cizinců u sebe neměli doklady. Poté kdy si policisté jejich totožnost ověřili v evidencích jim uložili blokové pokuty v celkové výši 1 300,- Kč. Pracovníci živnostenského a celního úřadu prováděli kontrolu v rámci svých pravomocí.

Další páteční kontrolní akci uskutečnili pracovníci inspektorátu cizinecké policie Krnov společně s kolegy Obvodního oddělení PČR Rýmařov. Ve čtyřech ubytovacích zařízeních v obcích Rýmařov, Karlov a Malá Štáhle kontrolovali oprávněnost pobytu, podnikání a zaměstnávání cizinců. Z pěti kontrolovaných cizinců jeden neměl u sebe doklad totožnosti. Policisté jeho přestupek „ohodnotili“ blokovou pokutou ve výši 1 000,- Kč.

O pár kilometrů východně, v katastru obce Šumperk, kontrolovali v pátek večer společně s policisty Okresního ředitelství PČR Šumperk pracovníci Inspektorátu cizinecké policie Žulová. Akce byla kromě kontroly dodržování povinností cizinců a oprávněnosti jejich pobytu na našem území zaměřena také na zjišťování dodržování zákazu požívání alkoholických nápojů a jiných návykových látek u řidičů motorových a nemotorových vozidel. Během akce policisté zkontrolovali celkem 108 vozidel a 7 cizinců. Naši policisté porušení zákona o pobytu cizinců nezjistili, jeden přestupek proti bezpečnosti a plynulosti provozu na pozemních komunikacích policisté vyřešili blokovou pokutou ve výši 1 000,- Kč.

Z pátku na sobotu uskutečnili pracovníci Inspektorátu cizinecké policie Chotěbuz bezpečnostní akci „Autobus“. Svou pozornost zaměřili na zjišťování nelegálního pobytu cizinců využívajících pro cesty mezinárodní autobusovou přepravu. Při kontrolách v obci Chotěbuz na silnici E 75 ve směru z České do Polské republiky policisté zkontrolovali 21 autobusů, 21 mikrobusů, 118 automobilů a 1191 osob, z toho 885 cizinců. Během akce byly zjištěno 13 přestupků proti bezpečnosti a plynulosti provozu na pozemních komunikacích, které policisté vyřešili blokovými pokutami v celkové výši 7 000,- Kč.

Policisté kontrolovali také ve vlacích. Z pátku na sobotu se pracovníci inspektorátu cizinecké policie Mosty u Jablunkova zaměřili na cestujících v mezinárodních vlacích na trase Mosty u Jablnkova-Ostrava a zpět. Kontrolovali také prostory nádraží. Porušení zákona o pobytu cizinců zjistili pouze v jednom případě, za což uložili blokovou pokutu ve výši 200,- Kč.

por. Bc.  Daniela  Vlčková  - 27.10.2008

vytisknout  e-mailem