Policie České republiky  

Přejdi na

Služba veřejnosti a prestižní povolání


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
podhomepage

Policie České republiky – Služba cizinecké policie

 

Kontrola v obchodním domě BREDA

Policisté společně s celníky kontrolovali prodejce. 

Společnou kontrolní akci uskutečnili v úterý 2. prosince policisté Inspektorátu cizinecké policie a pracovníci Celního úřadu Opava. Zkontrolovali prodejce v obchodním domě BREDA a v nákupním středisku na ulici Otická v Opavě. Policisté a celníci směřovali součinnostní kontrolní akci hlavně na to, zda-li se cizinci na území České republiky zdržují oprávněně, zda splňují podmínky pobytu na území České republiky a rovněž zda-li nedochází k porušování ostatních právních předpisů zejména zákona o ochraně spotřebitele a porušování práv k ochranným známkám. Policisté zkontrolovali celkem 15 cizinců. Dva z nich neprokázali schopnost uhradit náklady zdravotní péče, za což jim uložili blokové pokuty v celkové výši 1 000,- Kč.

Navíc v rámci této akce policisté vypátrali celostátně hledaného muže, na kterého byl Okresním soudem v Opavě vydán příkaz k dodání do výkonu trestu odnětí svobody pro opakované krádeže. Dvaatřicetiletý muž se pokusil uprchnout, policisté jej po krátké honičce v ulicích Opavy dostihli a následně eskortovali do vazební věznice v Ostravě.

Pracovníci celního úřadu při kontrole zjistili porušení zákona o ochraně spotřebitele v souvislosti s prodejem výrobků porušujících práva k ochranným známkám a patentům, a to tím způsobem, že zajistili u dvou prodejců napodobeniny hraček LEGO a napodobeniny tašek CARS Disney Enterprises. Celková škoda vzniklá majitelům práv byla předběžně vyčíslena na 29 000,- Kč.

Vedoucí Inspektorátu cizinecké policie Opava komisař Aleš Bronczek po ukončení akce řekl: „Můžeme říci, že se potvrdily námi získané poznatky, které policisté ICP delší dobu shromažďovali. S ohledem na zjištěné výsledky lze předpokládat, že podobné součinnostní akce policistů cizinecké policie a pracovníků celního úřadu na sebe nenechají dlouho čekat.“

por. Bc.  Daniela  Vlčková  - 3.12.2008vytisknout  e-mailem