Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
podhomepage

Policie České republiky – Služba cizinecké policie

 

Celorepubliková akce cizinecké policie

Výsledek akce cizinecké policie: 27 vyhoštěných, 8 celostátně hledaných a 11 obviněných z trestné činnosti 

Dne 14.5.2014 proběhla na celém území České republiky kontrolně bezpečnostní akce cizinecké policie.  Více než  650 policistů ze všech 14 krajských ředitelství PČR a mezinárodních letišť soustředilo svou pozornost na kontrolu cizinců, konkrétně na kontrolu legálnosti jejich pobytu na území ČR, platnosti a regulérnosti dokladů a celkově dodržování pobytového režimu. Dalším dílčím cílem akce, bylo pátrání po pohřešovaných osobách a věcech.
Policisté se zaměřili na místa s největší koncentrací cizinců, tj. na ubytovny, stavby, tržnice, nádraží, stanice metra, ale i noční podniky a herny. Během akce bylo zjištěno více než 450 přestupků, se 27 cizinci bylo zahájeno řízení o správním vyhoštění a dalších 11 cizinců bylo obviněno z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí. Dále policisté vypátrali 8 celostátně hledaných osob. Cizinecká policie v Praze pak zajistila dva cizince, na které byl vydán příkaz k zatčení.
Do součinnostní akce se zapojili i další orgány státní správy, např. inspektoráty práce, které se zaměřovali na kontrolu legálního zaměstnávání jak ze strany zaměstnavatelů, tak zahraničních zaměstnanců. V souvislosti s nelegálním zaměstnáváním zahájili pražští cizinečtí policisté 5 řízení o správním vyhoštění.
K zajímavým případům došlo také v Jihomoravském kraji. Policisté na hraničním přechodu Mikulov zajistili posádku osobního vozidla, ve kterém cestoval cizinec, který se prokázal dvěma slovinskými doklady (OP a ŘP). Po podrobnějším zkoumání bylo zjištěno, že se jedná o totální padělky a ve skutečnosti šlo o muže Irácké státní příslušnosti. Ten byl již obviněn ze spáchání trestného činu padělání a pozměňování veřejné listiny. Řidič vozidla je podezřelý ze spáchání trestného činu převaděčství. Dalším úlovkem brněnských kolegů byl řidič vozidla, České státní příslušnosti, kterému byl vysloven zákaz řízení motorového vozidla, a navíc bylo zjištěno, že vozidlo řídil pod vlivem omamných a psychotropních látek. Muži již bylo sděleno obvinění z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí.
 

vytisknout  e-mailem