Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
podhomepage

Policie České republiky – Služba cizinecké policie

 

Akce POBYT na Tachovsku

Ubytovny ve Stříbře a v Tachově kontrolovali včera policisté inspektorátu cizinecké policie Cheb. 

Včera provedli policisté inspektorátu cizinecké policie v Chebu společně se psovody skupiyn služební kynologie Cheb kontrolní akci, během které se zaměřili na dodržování pobytového režimu cizinci ve městech Tachov a Stříbro. Policisté kontrolovali kromě dodržování povinností cizinců i pravost a platnost jejich dokladů a dále dodržování povinností ubytovatelů.
Při akci bylo zkontrolováno 10 ubytoven a 64 cizinců. Odhalili jeden pozměněný doklad o zdravotním pojištění, jeden přestupek ubytovatele, který nevedl domovní knihu v souladu s požadavky stanovenými zákonem. Za přestupek uložili pokutu ve výši 2 tisíce korun. Dále odhalili 6 přestupků cizinců, za které uložili blokové pokuty v celkové výši 5.500 korun.
Při akci byla zadržena 33letá státní příslušnice Slovenska, která pobývala neoprávněně na území naší republiky. Okresním soudem v Teplicích jí byl uložen trest soudního vyhoštění na dobu neurčitou již v roce 1995. V červenci roku 2006 však přicestovala do ČR autobusem a od té doby pobývá zde. Cizinka byla předvedena na služebnu inspektorátu cizinecké policie, kde policisté zjistili, že tato osoba je vedena v evidenci Schengenského informačního systému, neboť po ní pátrají justiční orgány Slovenska. policisté zahájili úkony trestního řízení pro trestný čin maření výkonu úředního rozhodnutí a poté obviněnou ženu umístili do policejní cely.

por. Ing.  Ilona  Vaníčková  - 25.2.2009

vytisknout  e-mailem