Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihomoravský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihomoravského kraje

Řidič už zná trest

KRAJ: Vozidlo, kterým cizinec ujížděl policii propadlo státu. 

Aktualizace 16.01.2019

Dnes dopoledne byl okresním soudem Brno-venkov na pět let vyhoštěn řidič vozidla BMW. Soud také rozhodl o tom, že vozidlo, kterým převážel cizince propadne státu. 

nprap. David Chaloupka 16.01.2019

Aktualizace 14.01.

Jihomoravští policisté nadále pracují na případu nelegálních migrantů z nedělního dopoledne. Dvaačtyřicetiletý řidič je zadržen. Momentálně je podezřelý z trestného činu organizování a umožnění nedovoleného překročení státní hranice. Osm cizinců, které převážel ve voze, je stále v režimu zajištění. Probíhá řízení o jejich přemístění do státu příslušného k posouzení žádosti o mezinárodní ochranu, kterou podali v Rumunsku. Do ukončení řízení budou umístěni do některého ze zařízení pro zajištění cizinců.

mjr. Pavel Šváb, 14.01.2019

V neděli dopoledne se na naše policisty obrátili kolegové ze Slovenska, že pronásledují vozidlo, které ujíždí směrem ke státní hranici. Důvodem měla být jeho rychlá jízda a nezastavení při kontrole. Vozidlo BMW mířilo po dálnici D2 přes státní hranici směrem na Brno. Do pronásledování se aktivně zapojil také Odbor mezinárodních vztahů, který zúčastněným hlídkám poskytoval potřebnou součinnost. Ujíždějící auto se, vzhledem k jeho vysoké rychlosti, podařilo zastavit až u Brna za pomocí vytvořeného zátarasu. Ihned po zastavení bylo zřejmé, že pouze vysoká rychlost nebyla důvodem tohoto pronásledování. Kromě řidiče z auta vystoupilo dalších osm cizinců irácké národnosti (sedm mužů a jedna žena). Policisté řidiče zadrželi pro podezření ze spáchání trestného činu. Všechny převážené cizince policisté z důvodu nelegálního vstupu na území ČR na místě zajistili a eskortovali na policejní služebnu k provedení dokumentace a dalším procesním úkonům. O jejich dalším osudu se bude rozhodovat v následujících hodinách, popřípadě v průběhu zítřejšího dne. Při pronásledování nebyla nikomu způsobena žádná zdravotní ani materiální újma.

por. Bc. Petr Zámečník, 13. 1. 2019

vytisknout  e-mailem