Policie České republiky  

Přejdi na

Pomáhat a chránit


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Název kraje

Policie České republiky – KŘP Olomouckého kraje

Slibovaný zisk = ztráta

JESENICKO - Žena narazila na podvodný inzerát. 

Sto šest tisíc korun stálo pětašedesátiletou ženu z Jesenicka, která se rozhodla zhodnotit své úspory. Místo slibovaného zisku ji však obral podvodník. Žena uvedla, že v pátek 22. července na Facebooku zareagovala na inzerát nabízející investování do různých komodit. Do formuláře vyplnila své telefonní číslo, na které ji obratem zavolal muž, coby finanční poradce. Ten následně ženu přesvědčil, aby investovala finanční prostředky přes jejich společnost. Žena si nejprve musela zřídit účet, který byl zpoplatněn částkou šest tisíc korun. O tři dny později jí zavolal domnělý poradce, aby vyzkoušela, zdali jí funguje internetová peněženka. Během téměř hodinového hovoru se podvedená žena řídila pokyny muže. Přihlašovala se do internetového bankovnictví přes podvržené odkazy. Zhruba za dvě hodiny zjistila, že jí z bankovního účtu zmizelo sto tisíc korun.  

Jeseničtí kriminalisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestných činů podvod a neoprávněný přístup k počítačovému systému a neoprávněný zásah do počítačového systému nebo nosiče informací, za které pachateli hrozí trest odnětí svobody na jeden rok až pět let.

Uvědomte si, že investování do různých komodit je samo o sobě rizikové. Pokud se v dané oblasti neorientujete, můžete velice snadno naletět podvodníkům. Nereagujte na lákavé reklamy, slibující vysoké zisky. Podvodníci si platí reklamní kampaně s odkazy na svoje podvodné stránky. Reklamy se tak mohou objevit i na prověřených webech. Pokud se přesto rozhodnete investovat finanční prostředky v dané oblasti, obraťte se raději na důvěryhodné finanční instituce.

por. Mgr. Libor Hejtman
26. červenec 2022

vytisknout  e-mailem