Policie České republiky  

Přejdi na

Naším cílem je Vaše bezpečí


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 
Jihočeský kraj název

Policie České republiky – KŘP Jihočeského kraje

Slavnostní přestřižení pásky

Písek – Dnes, dvě hodiny po poledni, bylo slavnostně otevřeno kontaktní a koordinační centrum na Obvodním oddělení Policie ČR Písek. 

Náměstek ředitele Krajského ředitelství policie Jihočeského kraje pro vnější službu plk. Mgr. Roman Bláha společně se starostou města Písku Ing. Miroslavem Sládkem a dalšími hosty z řad státní správy i samosprávy a integrovaného záchranného systému slavnostně otevřeli kontaktní a koordinační centrum, které bylo vybudováno v sídle Obvodního oddělení Policie Písek v Zeyerově ulici.
 
Centrum bylo vybudováno v rámci projektu P1000, jehož cílem je celková profesionalizace policie, která se projeví ve zvýšení komfortu pro občany, kteří přijdou na policejní služebnu a zlepší zároveň pracovní podmínky pro řadové policisty. Při modernizaci služeben v rámci tohoto projektu se uplatňovalo heslo policejní služebna – místo důvěry a bezpečí. Prostor recepce slouží k prvotnímu kontaktu s policií a podání základních informací o nastalé situaci. Občané zde získají radu či pomoc.  Rodiče s dětmi mají možnost své ratolesti při čekání na vyřízení svých věcí zabavit v dětském koutku a součástí sociálního zařízení je také přebalovací pult. Samozřejmě je zajištěn také bezbariérový přístup pro handicapované spoluobčany.
 
Budova Obvodního oddělení Písek v Zeyerově ulici prošla rekonstrukcí celkovou, bylo investováno do výměny oken, opravy fasády, dalších stavebních prací včetně vymalování celého objektu. Další nemalé finanční částky byly investovány do vybudování kabeláží a dalších elektrorozvodů. Jednotlivé kanceláře byly vybaveny novým nábytkem. Celková částka za rekonstrukci a modernizaci policejní služebny dosáhla k 8 mil. korun.
 
Díky projektu P1000 se písečtí občané a více než padesát policistů sloužících na Obvodním oddělení Písek dočkali důstojnějšího prostředí.
Písek - recepce.jpg Písek - recepce.jpg
Písek -služebna.jpg Písek -služebna.jpg
Písek.jpg Písek.jpg

vytisknout  e-mailem